Ile zarabiają tancerki erotyczne? – zarobki striptizerek

10494
Nogi kobiety tańczącej na rurze

Kluby go-go w Polsce na ogół nie są omawiane w otwartych dyskusjach. A przecież w naszym kraju możemy znaleźć ich wiele – zwłaszcza w dużych miastach. Oznacza to, że na usługi tańca erotycznego popyt jest dość duży. Co więcej – młode kobiety mogą w sieci znaleźć mnóstwo ogłoszeń o pracę polegającą na tańcu na rurze w takich miejscach. Ile w rzeczywistości wynoszą zarobki striptizerek? Dowiemy się poniżej:

Zarobki striptizerek w klubach go-go

Jak zarabiają tancerki erotyczne?

Oficjalnie stawki, jakie otrzymują tancerki erotyczne są owiane tajemnicą. Nie znajdziemy ich więc w ofertach o pracę. Wynika to z faktu, w jaki sposób striptizerki zarabiają w klubach go-go. Wszystko opiera się na prowizjach – zarówno od drinków, jak i od tańców. Prowizje za drinki w polskich klubach ze striptizem wynoszą dla tancerek od 30 do 40%, a za prywatny taniec od 50 do 70%. Ile natomiast kosztują tańce prywatne? Zależnie od klubu i długości tańca, od 100 do 350 złotych. Tancerki mogą oczywiście dostawać – i bardzo często dostają – także napiwki, które zatrzymują w całości.

Ile striptizerki mogą zarobić? Kobieta tańcząca na rurze

Ile więc w efekcie striptizerki zarabiają? Na tym stanowisku bardzo trudno wyznaczyć średnie wynagrodzenie. Wszystko zależy od konkretnej tancerki i tego, ile klub ma klientów podczas danej nocy. Zdarza się – zwłaszcza w pierwszych tygodniach po rozpoczęciu tej pracy – że tancerki zarabiają mniej niż 1000 złotych tygodniowo. Natomiast te bardziej doświadczone, które doskonale wiedzą, jak przyciągnąć klientów i namawiać ich do wydawania jak najwięcej, regularnie co tydzień zarabiają po kilka tysięcy złotych.

Zarobki hostess w klubach go-go

W klubach go-go pracują także hostessy. Zajmują się one “tworzeniem sztucznego tłumu”. W praktyce mają być zawsze uśmiechnięte, pić drinki, pokazywać, że dobrze się bawią oraz rozmawiać z gośćmi. W niektórych klubach, jeśli chcą więcej zarobić, mogą one także tańczyć na rurze, lecz nie muszą – to ich decyzja. W ofertach o pracę możemy przeczytać, że przeciętne stawki dla hostess wynoszą 18 złotych netto za godzinę. Do tego dochodzą jednak jeszcze prowizje od drinków – takie same jak u striptizerek.

Zarobki promotorek w klubach go-go

Promotorki zajmują się zapraszaniem gości do lokalu, rozdawaniem zaproszeń VIP, informowaniem o cenach i promocjach, a także selekcjonowaniem gości. W ich przypadku przeciętne stawki wynoszą 17,5 PLN za godzinę netto, lecz końcowy zarobek zależy od tego, ilu gości uda im się zachęcić na wizytę w klubie go-go. Prowizja od każdego wprowadzonego gościa wynosi od 20 do 30 złotych, zależnie od klubu. Niektóre lokale oferują także dodatkowe premie indywidualne. Szacuje się, że średnie tygodniowe zarobki na tym stanowisku wynoszą 800-900 złotych netto.

Zarobki kelnerek w klubach go-go

Ostatnim omawianym stanowiskiem w klubach ze striptizem są kelnerki. Ich podstawowym zadaniem jest oczywiście obsługa gości i sprzedaż. Na tym jednak obowiązki kelnerek się nie kończą. Często to właśnie one rozmawiają z klientami, namawiają ich na drinka lub prywatny taniec u danej tancerki. Standardem w tej branży jest więc współpraca między kelnerkami a tancerkami, ponieważ obie kobiety zarabiają w ten sposób na prowizjach od drinków. Stawki godzinowe w tym przypadku są bardzo podobne do tych, które otrzymują promotorki i hostessy, jednak – jak nietrudno się domyślić – kelnerki zarabiają podstawowo na prowizjach od drinków, których otrzymują zdecydowanie najwięcej. W efekcie średnie zarobki na tym stanowisku wynoszą od 6 do 8 tysięcy brutto miesięcznie.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments