Od pewnego czasu na rynkach widzimy skoki cen złota, srebra i bitcoina. Główny ekonomista XTB dr Przemysław Kwiecień mówi nam, co stoi za tymi wzrostami.

Złoto po 4000 USD

Prowadzący program Piotr Gembarowski zauważył, że znany specjalista rynku Frank Holmes zauważa, że złoto do 2023 r. będzie kosztowało 4000 USD za uncję. Zaproszony przez nasz ekspert ma jednak na ten temat inne zdanie. Sugeruje, że to tylko wróżenie z fusów… Dlaczego? Odpowiedź znajdziecie w video.

Srebro

Warto zauważyć, że rośnie też kurs srebra. Od 18 marca wzrost tego metalu szlachetnego wyniósł ponad 100 proc. Okazuje się, że m.in. zastosowanie go w przemyśle (5G i fotowoltaika) sprawia, że jego cena mocno rośnie. Do tego, jak zauważa Kwiecień, srebro jest niedowartościowane w stosunku do złota.

Więcej znajdziecie w poniższym video:

Prezentowane treści mają wyłącznie charakter informacyjny i prezentują opinie własne autorów. Treści te sporządzone zostały rzetelnie, z należytą starannością i nie stanowią podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych, porady inwestycyjnej ani badań inwestycyjnych w rozumieniu art. 36 Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Autor oraz podmiot rozpowszechniający nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie transakcje, szkody, poniesione wydatki oraz utracone korzyści powstałe w związku z decyzjami inwestycyjnymi podejmowanymi w oparciu te treści.

Informujemy, że inwestowanie na rynkach finansowych może wiązać się z istotnym poziomem ryzyka i wystąpienia znacznych strat zainwestowanych środków finansowych. Ze szczególną rozwagą należy traktować instrumenty finansowe oparte na depozycie zabezpieczającym.

Należy mieć również na uwadze, że historyczne wyniki nie stanowią gwarancji, że przyszłe rezultaty będą podobne.

Poprzedni artykułRząd zdecydował o podwyżce min. emerytury i renty dla działaczy opozycji w PRL-u
Następny artykułZakaz lotów do 44 krajów
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments