4Mobility i blinkee.city rozpoczęły współpracę, chcą być razem w 30 miastach

0

Polskie firmy sharingowe: 4Mobility i blinkee.city rozpoczęły współpracę. Docelowo w 30 miastach objętych aplikacjami operatorów będzie widocznych 4 000 różnych pojazdów obydwu spółek. Celem jest stworzenie największej w Polsce i jednej z największych w Europie sieci pojazdów współdzielonych, podało 4Mobility.

„Podpisanie porozumienia między naszymi spółkami rozpoczyna pierwszą w Polsce ścisłą współpracę operatorów współdzielonej mobilności. Jej efektem będzie powstanie platformy mobilnościowej, pozwalającej na korzystanie z usługi transportowej w ramach pojęcia intermodalności miejskiej, korzystanie za pomocą jednego konta klienta z wszystkich pojazdów obu aplikacjach, a finalnie szybkiego i łatwego planowania podróży przy wykorzystaniu różnych środków transportu. Obserwujemy podobne trendy za granicą. Cieszę się, że mogliśmy wdrożyć tę koncepcję w Polsce jako pierwsi. Jest to szczególnie istotne w dobie przedłużającej się pandemii koronawirusa. Chcemy bowiem, aby nasi klienci mieli dostępną alternatywę dla komunikacji miejskiej, dającą im oczekiwany przez nich poziom bezpieczeństwa” – powiedział prezes 4Mobility Paweł Błaszczak, cytowany w komunikacie.

Pierwszy etap wdrażania wspólnej oferty obejmuje możliwość wypożyczenia pojazdów spółek w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Rzeszowie, Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Docelowo będzie ona dostępna w 30 miastach.

„Nasza kooperacja to połączenie sił dwóch polskich firm, które powstały z myślą o ograniczeniu korków i wygodniejszemu przemieszczaniu się mieszkańców miast. Wspieranie sharing-economy powinno być postrzegane przez miasta jako oczywista korzyść, ponieważ takie działania powodują, że poszczególne systemy komunikacji stają się wydajniejsze. Elektromobilność to też nasza wspólna szansa na czyste powietrze i lepsze życie w aglomeracjach” – dodał współzałożyciel blinkee.city Paweł Maliszewski.

Wspólna oferta spółek pozwoli na większe wykorzystanie zasobów każdego z operatorów w ramach ekonomii współdzielenia skuterów, rowerów i hulajnóg elektrycznych (pojazdy blinkee.city) oraz samochodów segmentu premium i aut elektrycznych (pojazdy 4Mobility), podkreślono w materiale.

4Mobility i blinkee.city będą prowadziły również wspólne działania promocyjne i marketingowe. Jednocześnie połączą swoje działania sprzedażowe, opracowując połączoną ofertę w zakresie szerokich usług mobilności dla firm i samorządów lokalnych, zapowiedziano także.

4Mobility jest jednym z pionierów i liderów świadczących na polskim rynku usługi carsharingu. Jej model biznesowy zakłada wykorzystanie przez klientów autorskiej aplikacji mobilnej, dzięki której można bezpiecznie i z dowolnego miejsca dokonać rezerwacji samochodu. Od września 2017 jest notowana na New Connect. Większościowym akcjonariuszem spółki jest PGE Nowa Energia.

blinkee.city to sieć skuterów, rowerów oraz hulajnóg elektrycznych na minuty. Na pojazdach firmy można poruszać w Polsce oraz w miastach Rumunii, Słowacji, Czech i Węgier. Blinkee rozwija się w sieci franczyzowej i posiada w pełni polski kapitał zakładowy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments