Drago entertainment liczy na debiut na NewConnect jeszcze w kwietniu

0
gaming

Drago entertainment, po podjęciu przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie uchwały o wprowadzeniu jej akcji do obrotu na rynku NewConnect, liczy na debiut jeszcze w tym miesiącu, podała spółka.

„Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zatwierdził, złożony przez nas pod koniec stycznia br., dokument informacyjny. Debiut na rynku NewConnect to jeden z najważniejszych momentów w historii naszej firmy. Liczymy na to, że obecność na rynku publicznym jeszcze bardziej wzmocni naszą wiarygodność w oczach inwestorów i partnerów biznesowych. Czekamy na wyznaczenie pierwszego dnia notowań. Liczymy, że debiut nastąpi jeszcze w kwietniu” – powiedziała prezes Joanna Tynor, cytowana w komunikacie.

Krakowskie studio obecnie pracuje m.in. nad autorskim projektem „Gas Station Simulator”. Premiera gry planowana jest na pierwszą połowę tego roku.

„Finalizujemy prace nad 'Gas Station Simulator’. Przed premierą tytułu planujemy udostępnić graczom bezpłatny prolog do gry, w którym użytkownicy będą mogli przejść przez pierwsze tryby rozgrywki. Wkrótce podamy więcej szczegółów” – dodała Tynor.

Jednocześnie spółka kontynuuje prace nad kolejnymi tytułami ze swojego portfolio produkcyjnego – „Winter Survival Simulator”, „Food Truck Simulator”, „Airport Contraband” oraz „Red Frost”.

„’Winter Survival Simulator’ to projekt typu survival, który powstaje we współpracy ze znanym podróżnikiem – Markiem Kamińskim. Symulator przetrwania umożliwia graczom wędrówkę po parku stanowym w USA wśród wzgórz Mount Washington. W lutym br. projekt znalazł się na Top wishlist platformy Steam. To efekt m.in. dużego zainteresowania użytkowników udostępnionym przez Drago entertainment pokazem dema gry w ramach zimowej edycji festiwalu Steam. Drago entertainment planuje udostępnić graczom tytuł w wersji early access w II kw. br. Wydawcą gry jest notowana na NewConnect spółka Movie Games” – czytamy także.

„Red Frost” to produkcja utrzymana w konwencji FPS/survival w otwartym świecie. Projekt osadzony w post-nuklearnym klimacie Rosji oparty jest na fabule o przetrwaniu i eksploracji. Środki na produkcję tytułu pochodzą po części z ubiegłorocznej kampanii crowdinvestingowej spółki przeprowadzonej na platformie CrowdConnect.pl. W ramach emisji studio pozyskało od inwestorów łącznie 2 mln zł.

„Pokładamy bardzo duże nadzieje w projekcie 'Red Frost’, który w pewnym stopniu opiera się na elementach już wdrożonych w 'Winter Survival Simulator’. Dokładną datę premiery gry ogłosimy w późniejszym terminie, ponieważ na bieżąco dopracowujemy i udoskonalamy nasz projekt, tak aby jego finalny kształt był zgodny z wysokimi oczekiwaniami odbiorców” – dodał szef studia Drago entertainment Lucjan Mikociak.

Spółka w lutym br. podpisała także list intencyjny ze studiem Road Studio, z którym planuje wspólny projekt o tematyce podróżniczo-motoryzacyjnej.

Drago entertainment powstało w 1998 roku w Krakowie. W 2018 roku do zespołu dołączyli Aleksy Uchański, Maciej Miąsik, Jakub Trzebiński i Mateusz Wcześniak. Wtedy też firma podjęła decyzję o przyjęciu nowej strategii i skoncentrowaniu się na produkcji własnych gier.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments