Własna myjnia samochodowa jako pomysł na biznes?

Udostępnij

Kierowcy przykładają coraz większą wagę do pielęgnacji swoich pojazdów, rośnie więc popularność samoobsługowych myjni samochodowych. Czy myjnia bezdotykowa to dobry pomysł na biznes? Ile można zarobić na myjni i jakie są koszty inwestycji? O tym w artykule!

Czy myjnia samochodowa to zyskowny pomysł na biznes?myjnia samochodowa

Myjnia samochodowa to bez wątpienia zyskowny pomysł na biznes! Inwestycja swoich oszczędności w samoobsługowy punkt mycia pojazdów to również sposób na budowanie pasywnego źródła dochodu.

Nowoczesne myjnie bezobsługowe, dostarczane przez takie firmy jak Ehrle, nie wymagają angażowania dużych zasobów czasowych – mogą zapewniać stałe źródło dochodów, bez konieczności poświęcania czasu na prowadzenie myjni.

Nasze doświadczenia biznesowe pokazują, że kluczowymi aspektami na drodze do budowy własnego biznesu generującego dochód pasywny jest etap uruchomienia oraz późniejsze utrzymanie firmy.

W przypadku współpracy z zaufanym dostawcą myjni samochodowych zyskujemy nie tylko wsparcie na etapie inwestycyjnym, lecz również profesjonalny serwis przez cały okres eksploatacji myjni samoobsługowej dla samochodów osobowych i ciężarowych.

Jakie są koszty inwestycji w myjnię samochodową?

W zależności od liczby stanowisk koszty inwestycji w myjnię samochodową są różne. Dla przykładu – suma 200 tys. zł pozwala na wybudowanie myjni jednostanowiskowej. Dwa stanowiska to już wydatek na poziomie ok. 275 tys. zł.

Warto przeprowadzić analizę i sprawdzić, jaka liczba stanowisk pozwoli maksymalnie wykorzystać potencjał biznesowy danej lokalizacji. Pamiętajmy, że kierowcy będą mogli myć auta na naszej myjni przez całą dobę!

Jak wygląda krok po kroku budowa myjni samochodowej?

Proces inwestycyjny w przypadku myjni dla samochodów osobowych i ciężarowych składa się z kilku etapów. Poniżej przedstawiamy, jak wygląda krok po kroku budowa myjni samochodowej.

  1. Finansowanie – w pierwszej kolejności warto rozważyć sposób finansowania myjni. Inwestorzy mają do wyboru budowę myjni samochodowej za gotówkę, finansowanie w formie kredytu lub leasingu, a także dofinansowanie ze środków UE.
  2. Lokalizacja – odpowiednie zlokalizowanie myjni ma niebagatelne znaczenie dla atrakcyjności biznesu w oczach kierowców. To właśnie bliskość centrów dużych miast czy osiedli mieszkaniowych będzie atutem w ocenie potencjalnego miejsca budowy.
  3. Zgody – jeśli wybraliśmy już formę finansowania i znamy lokalizację przyszłej myjni samochodowej, musimy uzyskać niezbędne pozwolenia oraz zgody. Do uruchomienia procesu budowy konieczny będzie też projekt oraz zgoda na samą budowę myjni.
  4. Inwestycja – po uzyskaniu koniecznych pozwoleń oraz zgód możemy przystąpić do budowy myjni samochodowej. Proces może potrwać od kilku dni do kilkunastu tygodni, w zależności od wybranej technologii czy liczby stanowisk myjących.
  5. Uruchomienie – przywitanie pierwszych klientów to dobry początek przygody z własną myjnią samochodową. Pamiętajmy jednak, że biznes wymaga pozyskiwania klientów. Proces powinien być wspierany marketingiem myjni na rynku lokalnym.

Nie bez znaczenia dla powodzenia inwestycji i późniejszej efektywności biznesowej przedsięwzięcia jest wybór lokalizacji. Zlokalizowanie myjni w sąsiedztwie galerii handlowej, warsztatu czy stacji benzynowej pomoże w pozyskiwaniu klientów.

Ile można zarobić na myjni samochodowej?

Z pewnością zastanawiasz się, ile można zarobić na myjni samochodowej. W zależności od pory roku dochód może się nieco różnić. Jedna złotówka pozostawiona przez klienta myjni w okresie letnim to ok. 40 groszy czystego zysku. Okres zimowy wiąże się z potrzebą zwiększonego zużycia energii na ogrzewanie wody – wówczas zyski są nieco niższe, a z każdej złotówki pozostaje nam ok. 30 groszy.

Myjnia jako pomysł na biznes i źródło dochodu pasywnego!

Jeżeli szukasz sprawdzonego pomysłu na generowanie dochodu pasywnego, to myjnia jako pomysł na biznes jest świetnym rozwiązaniem! Decydując się na inwestycję, pamiętaj o współpracy z zaufanym partnerem, takim jak firma Ehrle!

Najnowsze

Zobacz również