USD/PLN utrzymuje 4,62 PLN. Frank kosztuje 4,80 PLN.

603

Notowania głównych światowych walut wobec polskiego złotego odpuszczają dążenia do wyższych poziomów. Najwięcej względem złotego stracił wczoraj frank szwajcarski. Dolar amerykański powrócił w środę ponownie do strefy 4,60-4,63 PLN. Kurs USD/PLN utrzymuje się obecnie powyżej 4,62 PLN. Za euro najmniej przyszło zapłacić nam 4,6870 PLN. Wymiana złotówek na funta szterlinga okazała się najkorzystniejsza wieczorem, gdy para walutowa GBP/PLN osiągnęła cenę 5,60 PLN.

Dolar przeważnie w strefie 4,60-4,63 PLN

Amerykański dolar tracił najmniej wobec złotówki spośród głównych światowych walut. W środę kurs USD/PLN znajdował się przeważnie w strefie 4,60-4,63 PLN. Rynek dolara podejmował próby dojścia do wyższych zakresów, jednak złotówka okazywała się silna i kurs powracał do strefy 4,60-4,63 PLN. Dziś, w czwartek 4 sierpnia dolar utrzymuje się powyżej 4,62 PLN. 

Para walutowa USD/PLN utrzymując ważną strefę pokazuje, że ma chęć powrócić powyżej ceny 4,65 PLN. Najbliższe godziny będą zatem kluczowe dla kursu USD/PLN. Jeżeli dolar utrzymywać będzie się w dalszym ciągu w strefie 4,60-4,63 PLN w szczególności pozostając powyżej 4,62 PLN, to istnieje faktycznie szansa na powrót powyżej 4,65 PLN. 

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 04.08.2022

Euro kosztowało 4,6870 PLN

Euro straciło w środę i najmniej kosztowało 4,6870 PLN. Co ciekawe kurs EUR/PLN spadł wczoraj do ceny sprzed czterech tygodni. Poprzednio właśnie 4 lipca euro nabyć można było za 4,6870 PLN. Dziś od rana euro zaczęło odrabiać i kilkanaście minut przed godziną 9 sprzedało się za ponad 4,70 PLN. Obecnie ważne będzie jak zachowa się euro względem strefy 4,71-4,73 PLN. Jeżeli euro nie powróci do tego zakresu, należy liczyć się ze spadkiem pary walutowej do 4,66 PLN.

Frank najsłabszy wobec złotego

Notowania pary CHF/PLN okazały się najsłabsze z głównych dla złotego czwórki kursów walutowych. Frank nie zdołał utrzymać zakresu średniej kroczącej i cofnął w stronę istotnego zakresu – 4,78 PLN. Kurs franka szwajcarskiego tym samym spadł wczoraj o ponad 7 groszy. Najtaniej para CHF/PLN kosztowała po południu, a cena wówczas wyniosła 4,7940 PLN.

Dziś od rana złotówka traciła. Aktualnie za franka zapłacimy ponownie powyżej 4,81 PLN. Para walutowa ma szansę jednak kontynuować zejście, ponieważ istotny zakres 4,78 PLN nie został sprawdzony. Warto zatem będzie obserwować, czy zejście rzeczywiście się pojawi. Poziom 4,78 PLN okazać się może kluczowy w najbliższym czasie.

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 04.08.2022

Para GBP/PLN wokół średniej

Ostatnie kilkanaście godzin para walutowa GBP/PLN spędziła na oscylowaniu w bliskim zakresie średniej. Funt wydaje się budować zależność spadkową. W przypadku tej waluty, szczególnie warto będzie się dziś przyglądać w godzinach popołudniowych. O godzinie 13 przedstawiona ma zostać decyzja w sprawie podwyżki stóp procentowych. Podwyżka zaszkodzić może funtowi szterlingowi, co przełożyć będzie się mogło na spadek notowań pary walutowej GBP/PLN.

Podsumowanie

Złotówka w sierpniu, jak na razie okazuje się silniejsza wobec głównych światowych walut. Dzisiejsze zainteresowanie kursami walut spocząć może w głównej mierze na funcie szterlingu. Stanowisko Banku Anglii wpłynie na zachowanie funta wobec polskiego złotego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments