Trzaskowski: zawetuję każdą próbę podnoszenia podatków

1016

Kandydaci na prezydenta nie marnują czasu. Już w niedziele wieczorem, tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów I tury ruszyli w Polskę, by przekonywać do swoich poglądów. Wśród osób, które chcą do siebie przekonać są m.in. wyborcy, którzy w I turze postawili krzyżyk przy nazwisku Krzysztofa Bosaka.

Duda i Trzaskowski zmierzą się w II turze

Z opublikowanych dziś, oficjalnych wyników wyborów wynika, że Andrzej Duda uzyskał ostatecznie 43,50 proc. głosów, zaś jego główny rywal, Rafał Trzaskowski, 30,46 proc. Na trzecim miejscu znalazł się Szymon Hołownia z wynikiem 13,87 proc. głosów a Krzysztof Bosak może pochwalić się 6,78 proc. poparcia.

Mimo, iż Szymon Hołownia ma powiedzieć komu udzieli poparcia dopiero w środę lub czwartek, to wiele wskazuje na to, że jego elektorat w zdecydowanej większości, w II turze zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego.

Fakt ten sprawia, że obaj kandydaci robią obecnie co tylko mogą, by przekonać do siebie jak największe grono zwolenników Krzysztofa Bosaka, który otwarcie przyznał, iż nie poprze żadnego z nich i zaapelował do swoich wyborców o mądre korzystanie ze swoich praw wyborczych – zgodnie z rozumem i sumieniem.

Chcąc zyskać sympatię zwolenników Konfederacji, urzędujący Prezydent stwierdził, że w bardzo wielu sprawach niewiele dzieli go z Krzysztofem Bosakiem. W bardzo wielu sprawach się zgadzają. W wielu sprawach chcieliby, żeby było szybciej, radykalniej, zdecydowanie. To są prawa młodości, ale cel jest wspólny: silna, bezpieczna Polska – powiedział urzędujący prezydent.

Podobieństw do Krzysztofa Bosaka dopatrywał się również Rafał Trzaskowski, który nie omieszkał nawet podziękować wyborcom tego pierwszego dodając, że jeśli chodzi o wolność gospodarczą mamy w większości takie same poglądy.

Trzaskowski zawetuje każdą ustawę podwyższającą podatki

Kandydat Koalicji Obywatelskiej postanowił także zapożyczyć jeden z sztandarowych programów wyborczych Bosaka. Mowa tu o deklaracji, iż zawetuje każdą próbę podnoszenia podatków dla Polek i Polaków.

Podczas swojego spotkania wyborczego w Kartuzach, Rafał Trzaskowski przyznał, że jego zdaniem rząd coś ukrywa jeżeli chodzi o stan finansów w Polsce.

– I stąd moja jasna zapowiedź, moja gwarancja weta podatkowego na podnoszenie wszystkich obciążeń dla Polek i Polków – oświadczył Trzaskowski apelując równocześnie do rządzących, żeby przestali ukrywać sytuację i dokładnie poinformowali, żeby prezydent Andrzej Duda dokładnie poinformował nas o tym, jaki jest stan finansów i czy nie planowane są kolejne podwyżki podatków.

Druga tura wyborów, w której zmierzą się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski, odbędzie się 12 lipca.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments