Trump obiecuje darmowe leczenie COVID-19

trump

W Stanach Zjednoczonych trwa kampania wyborcza. Donald Trump, który sam był niedawno chory na koronawirusa, zapowiedział właśnie, że jeśli wygra wybory prezydenckie, zapewni każdemu obywatelowi USA darmowe leczenie COVID-19.

Trump idzie na całość!

Trump nie jest dziś liderem sondaży (choć skomplikowany system wyborczy w USA może spowodować, że i tak wygra walkę o reelekcję) i robi, co może, by tylko poprawić swoją niezbyt ciekawą pod kątem politycznym sytuację. Teraz obiecał Amerykanom możliwość darmowego leczenia COVID-19.

Obietnica padła w trakcie spotkania z wyborcami w Janesville w stanie Wisconsin. Prezydent dodał nawet, że wybór pomiędzy nim a Joe Bidenem to tak naprawdę wybór między zwalczeniem pandemii koronawirusa a zapaścią gospodarczą.

– Te wybory to wybór między super wyzdrowieniem od Trumpa a depresją (ekonomiczną – przyp. red.) Bidena – powiedział obecny mieszkaniec Białego Domu.

Zgodnie z tym co mówił, jego wygrana sprawi, że każdy obywatel USA otrzyma nieodpłatny dostęp do terapii przeciwciałami.

Lockdown w USA

Według Trumpa Biden, jeśli wygra walkę o Biały Dom, wprowadzeni lockdown w całych Stanach Zjednoczonych. To zaś ma być groźne dla rynków i doprowadzi jedynie do opóźnienia dystrybucji szczepionek, a w konsekwencji tego, czego wszyscy najbardziej się boją – przedłużenia pandemii COVID-19. Tak przynajmniej uważa obecny prezydent USA.

– Demokraci zakończyliby nasze zdrowienie drakońskim i pseudonaukowym lockdownem, tak jak robi to obecnie wasz gubernator (Tony Evers z Partii Demokratycznej – przyp. red). Biden zamknie kraj, opóźni szczepienie i przedłuży pandemię – ostrzegł zwolenników Trump.

Przypomnijmy, że wybory prezydenckie w USA odbędą się już we wtorek 3 listopada 2020 roku. Sondaże i obserwatorzy sceny politycznej sugerują, że ich faworytem jest jednak nadal Joe Biden, którego do walki o prezydenturę wystawiła Partia Demokratyczna. Tym samym Trump – jeśli nie zostanie wybrany na drugą kadencję – będzie pierwszym prezydentem, któremu nie udało się tego dokonać od czasów George’a H.W. Busha, który przegrał walkę o reelekcję w 1993 r., gdy został pokonany przez Billa Clintona.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments