Szybkie przelewy zagraniczne – kiedy dotrą na konto?

869
szybkie przelewy

Odkąd nastała era szybkich przelewów, przesyłanie pieniędzy z dowolnego miejsca na świecie jest ekspresowe i proste w realizacji. Oczywiście wiele zależy od podmiotu, który realizuje usługę. Zdarza się, że w niektórych przypadkach kilka minut to za mało, by środki znalazły się u odbiorcy. Po jakim czasie standardowo dochodzą szybkie przelewy? Czy można przyspieszyć ich transfer? Sprawdź.

Czym są szybkie przelewy zagraniczne?

Pomyśl o swoich bliskich, którzy mieszkają poza krajem i potrzebują szybkiej pożyczki. Albo zastanów się, co by było, gdyby podczas zagranicznych wakacji przyszło Ci zapłacić zapomniany rachunek za prąd w mieszkaniu w Polsce. Takie sytuacje się zdarzają i wówczas szybka operacja bankowa, która pozwala przelać pieniądze na konkretny numer konta, jest bardzo potrzebna. Dlatego też nastała era tzw. przekazów ekspresowych lub natychmiastowych. To one umożliwiają szybkie przelewy, dzięki którym zlecony transfer środków błyskawicznie dociera do odbiorcy. Chętnie korzystają z nich osoby, którym zależy na czasie, czyli szybkim dostarczeniu pieniędzy do adresata.

Szybkie przelewy – kiedy dotrą na konto?

Zlecenie międzynarodowego przelewu w banku zwykle wiąże się z oczekiwaniem 24-48 godzin na dostarczenie środków do odbiorcy. Zdarza się, że czas ten ulega wydłużeniu ze względu na dni wolne od pracy (weekendy, święta itd.). Szybkość dotarcia przelewu bankowego do odbiorcy zależy także od rodzaju posiadanego konta (zwykłe czy walutowe) oraz wybranej usługi bankowej. Dlatego, gdy liczy się czas, oczekiwanie 1-2 dni roboczych na otrzymanie gotówki jest zbyt długie. Czy istnieje inne rozwiązanie?

Ci, którym zależy na czasie, mogą wykorzystać usługi zewnętrznych instytucji płatniczych, które realizują szybkie przelewy zagraniczne online. W EasySend zlecisz takie przelewy międzynarodowe, którymi środki dotrą do odbiorcy w ciągu jednego dnia. Jakie są warunki tak szybkiej realizacji płatności?

  • Zleć przelew przed 23:59 czasu polskiego.
  • Przelej pieniądze przed 23:59 czasu polskiego.

I gotowe! Odbiorca w ciągu doby na pewno dostanie swoje pieniądze na konto. Istnieje jeszcze jedna, w zasadzie ekspresowa forma dostarczania pieniędzy za granicę. Chodzi o przelewy realizowane przez tę samą platformę w trybie SuperFAST. W tym przypadku każdy przelew nadany w dzień roboczy od 07:00 do 17:00 dotrze do adresata w ciągu 10 minut. Błyskawicznie!

Co robić, gdy odbiorca nie ma konta?

Wypłata szybko przelanych pieniędzy jest bardzo prosta, gdy odbiorca posiada konto bankowe. A co zrobić w sytuacji, gdy go nie ma? Jak takiej osobie można przekazać potrzebne jej środki? Najprościej jest znów skorzystać z opcji przelewu online w EasySend z zaznaczoną opcją odbioru gotówki. Na terenie Polski można go dokonać w dowolnym oddziale Poczty Polskiej. Natomiast w obcych krajach wyznaczone są do tego np. oddziały danego banku. Szczegóły odbioru należy określić podczas zlecania przelewu.

Jak widać, dobrze dobrana opcja zlecenia przelewu, może sprawić, że pieniądze dotrą do odbiorcy nawet w 10 minut.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments