Szumowski: W 19 powiatach zostaną wprowadzone dodatkowe obostrzenia

388

lockdownMinisterstwo Zdrowia planuje wprowadzenie dodatkowych dwóch rodzajów obostrzeń w 19 powiatach, w których notowanych jest najwięcej nowych przypadków koronawirusa, poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski. Rozporządzenie w tej sprawie ma wejść w życie w najbliższą sobotę.

Ograniczenia mają dotyczyć m.in. gastronomii, wesel i transportu, a także siłowni.

„Zidentyfikowaliśmy 19 powiatów, w których wzrosły liczby zakażonych osób. W związku z tym wprowadzamy w tych powiatach dwa rodzaje obostrzeń” – powiedział Szumowski na konferencji prasowej.

„W tzw. powiatach czerwonych (9 powiatów) wprowadzamy obowiązek noszenia maseczek wszędzie w przestrzeni publicznej” – powiedział Szumowski. Chodzi o powiaty: ostrzeszowski, nowosądecki, miasto Nowy Sącz, wieluński, pszczyński, Rudę Śląską, rybnicki, miasto Rybnik i powiat wodzisławski. W tych powiatach obostrzenia mają być większe.

W dziesięciu pozostałych powiatach (tzw. żółtych) – łagodniejsze: w wieruszowskim, Jastrzębie Zdrój, jarosławskim, Żorach, kępińskim, przemyskim, cieszyńskim, pińczowskim, oświęcimskim i mieście Przemyśl.

„Otrząśnijmy się z beztroski, starajmy się utrzymać ten reżim sanitarny” – apelował minister. Przypomniał, że w sklepach czy transporcie obowiązek zakrywania nosa i ust obowiązuje na terenie całego kraju.

Poprzedni artykułLive Nation: spadek obrotów o 98 proc.!
Następny artykułPrezydent Andrzej Duda złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments