Sejm za szczepieniami przeciw COVID-19 także w aptekach

0

Sejm przyjął poprawkę do nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, zakładającą możliwość prowadzenia w aptekach szczepień ochronnych. Za nowelizacją wraz z przyjętymi poprawkami opowiedziało się 443 posłów, przeciw było dwóch, a sześciu wstrzymało się od głosu.

Poprawkę tę zgłoszono w trakcie prac nad przepisami, dot. zwiększenia limitu rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej i zapewnienia jednostkom samorządu terytorialnego dodatkowych środków finansowych (187 mln zł) na wypłatę wynagrodzenia dla nauczycieli, którzy mogliby prowadzić dodatkowe zajęcia wspomagające dla uczniów.

Poprawka, nowelizująca przepisy prawa farmaceutycznego zakłada, że „w aptekach ogólnodostępnych, spełniających wymagania określone w przepisach […], mogą być przeprowadzane szczepienia ochronne zgodnie z przepisami z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi”.

Jak zapowiadał wcześniej pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk, szczepienia w aptekach mają rozpocząć się w maju.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments