System of a Down to zespół założony przez czterech Ormian. Choć od lat działa w USA, wspomaga obecnie Armenia Fund, znaną organizację charytatywną, która pomaga ofiarom wojny w Armenii.

Muzyka, która uratuje świat?

Sama grupa słynie od dawna z tego, że od 15 lat nie nagrała żadnej płyty. Co prawda regularnie koncertuje, ale fani chyba pochodzili się już tym, że kwartet nie wyda nowego albumu.

Mimo powyższego dziś do sieci trafiły dwa utwory: ”Protect The Land” i ”Genocidal Humanoidz”. Zespół napisał je jednak z konkretnego powodu. Jak czytamy w oświadczeniu muzyków:

„Jako System Of A Down właśnie wydaliśmy nową muzykę po raz pierwszy od 15 lat. Nadszedł czas, aby to zrobić, ponieważ wszyscy razem mamy coś niezwykle ważnego do powiedzenia jako zjednoczony głos. Te dwie piosenki, ”Protect The Land” i ”Genocidal Humanoidz”, mówią o straszliwej i poważnej wojnie toczącej się w naszych kulturowych ojczyznach Artsakh i Armenii.

Jesteśmy dumni, że możemy Ci udostępnić te piosenki i mamy nadzieję, że spodobają ci się one. Ponadto zachęcamy do lektury, aby dowiedzieć się więcej o ich pochodzeniu, a gdy już to zrobisz, mamy nadzieję, że zainspiruje Cię do wypowiedzenia się na temat przerażających niesprawiedliwości i naruszeń praw człowieka, które mają tam obecnie miejsce. Co najważniejsze i pilnie, pokornie błagamy Was o darowizny w małych lub dużych kwotach, aby pomóc poszkodowanym w coraz większej liczbie przypadków zbrodni przeciwko ludzkości.

W zamian otrzymasz pliki do pobrania tych dwóch nowych piosenek i poczucie, że naprawdę coś zmieniasz. Fundusze te zostaną wykorzystane do zapewnienia kluczowej i rozpaczliwie potrzebnej pomocy oraz podstawowych zasobów dla osób dotkniętych tymi ohydnymi czynami.”

Wojna

Grupa nawiązuje dalej do tego, co dzieje się w ich ojczystych stronach:

„27 września połączone siły Azerbejdżanu i Turcji (wraz z terrorystami Isis z Syrii) zaatakowały Republikę Górskiego Karabachu, którą jako Ormianie nazywamy Artsachem. W ciągu ostatniego miesiąca młodzi i starsi cywile budzili dzień i noc przerażającymi widokami i dźwiękami ataków rakietowych, spadających bomb, pocisków, dronów i ataków terrorystycznych. Musieli znaleźć schronienie w prowizorycznych schronach, próbując uniknąć opadu zakazanych bomb kasetowych spadających na ich ulice, domy, szpitale i miejsca kultu. Napastnicy podpalili lasy i zagrożoną dziką przyrodę za pomocą białego fosforu, innej zakazanej broni.”

Zespół chce pomóc ofiarom wojny:

„Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu z was istnieją wygodniejsze sposoby słuchania muzyki, więc prosimy o rozważenie możliwości pobrania tych piosenek przede wszystkim jako akt dobroczynności. Potraktuj cenę katalogową plików do pobrania jako minimalną darowiznę, a jeśli masz taką możliwość i możesz być bardziej hojny dzięki swojej darowiznie, każdy członek System Of A Down będzie jeszcze bardziej wdzięczny za Twoją życzliwość. Tantiemy zespołu z tej inicjatywy zostaną przekazane na rzecz Armenia Fund, amerykańskiej organizacji charytatywnej, która pomaga potrzebującym w Artsakh i Armenii w zaopatrzenie potrzebnych do przetrwania.

Muzyka i słowa mówią same za siebie. Musisz mówić w imieniu Artsakha.

Pokój,

Daron, Shavo, John i Serj”

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments