Dzień Inwestora Indywidualnego

Sylwester Last Minute – gdzie się wybrać i ile zapłacisz?

Udostępnij

Sylwester już w najbliższą sobotę! Sposobów na spędzenie ostatniej nocy w roku jest wiele. Podczas gdy jedni układają listę filmów i przygotowują domowe przekąski, inni szukają miejsca do zabawy, gdzie będą mieli szansę hucznie przywitać nowy rok.

Wiele osób jednak decyduje się na wyjście z domu lub nawet wyjazd w ciekawe miejsce z tej okazji praktycznie w ostatniej chwili. Dla wszystkich, którzy jeszcze nie mają jeszcze planów na Sylwestra lub wciąż się wahają, przygotowaliśmy przegląd popularnych ofert Last Minute.

Sylwester 2023/2024

Gdzie zatem w naszym kraju warto wybrać się na sylwestrową zabawę i ile to kosztuje? Przekonamy się poniżej. Nasza pierwsza propozycja to:

Sylwester w Trójmieście Gdańsk

Sylwester w Trójmieście co roku przyciąga tysiące osób. W 2022 roku z całą pewnością nie będzie inaczej. Mimo, że Gdańsk, Gdynia oraz Sopot nie organizują żadnej imprezy plenerowej, nie przeszkadza to w wyborze Trójmiasta jako miejsca, w którym Polacy chcą się spędzić ostatnią noc w roku.

Atrakcyjne miejsca, kluby, restauracje, puby i Bałtyk nawet zimą przyciągają bowiem wtedy wiele osób. Co więcej, sylwestrowych imprez – nawet tych organizowanych na plaży w Trójmieście zdecydowanie nie brakuje. Niestety, ceny noclegów na Sylwestra w tym roku są naprawdę wysokie.

Za pokój hotelowy dla dwóch osób trzeba bowiem obecnie zapłacić w tym terminie co najmniej 800 złotych. Obiekty o najwyższym standardzie oczekują natomiast kwoty przekraczającej 2000 PLN. Do tego, jeśli chcemy się wybrać na bal lub kolację sylwestrową w Trójmieście, trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu co najmniej 350 złotych za osobę.

Sylwester w Zakopanem

Zdecydowanie najpopularniejszym miejscem na spędzenie Sylwestra w naszym kraju jest jednak Zakopane. Wiąże się to przede wszystkim z tym, iż w tym mieście rozgrywa się ogólnopolski Sylwester Marzeń organizowany przez Telewizję Publiczną. Zakopane

Dziś jednak znalezienie noclegu w hotelu w Zakopanem lub obiektu zlokalizowanego w centrum jest ekstremalnie trudnym zadaniem. Jeśli chcemy zdecydować się na taki obiekt na sylwestrową noc, trzeba liczyć się z wydatkiem przekraczającym 2400 złotych za pokój dla dwóch osób.

Decydując się na prywatny apartament będziemy w stanie obniżyć tę cenę do okolic 1300 PLN. Nadal jednak mówimy tutaj o bardzo wysokiej kwocie.

Sylwester w Krakowie

Kraków przez wiele lat oferował huczną, transmitowaną w telewizji imprezę na rynku. Od jakiegoś czasu miasto nie organizuje już wspólnej zabawy, jednak to nie powinno zniechęcać do odwiedzenia zabytkowej miejscowości.

Zabawy sylwestrowe po prostu przeniosły się do lokali, których w stolicy Małopolski mamy setki. Z okazji Sylwestra praktycznie każdy z nich organizuje jakąś imprezę. Ich ceny zaczynają się z reguły od 300 złotych za osobę. Kraków

Jak wygląda kwestia kosztów? Ceny wciąż są wysokie, lecz wyraźnie niższe od wyżej wymienionych miejscowości. Nocleg dla dwóch osób w hotelu na Starym Mieście wiąże się bowiem z wydatkiem wynoszącym minimum 550 złotych.

Nietypowe sposoby na ciekawe spędzenie Sylwestra

Co natomiast, jeśli preferujesz bardziej niekonwencjonalny a zarazem tańszy sposób na spędzenie Sylwestra w Polsce? Oto nasze propozycje. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również