Pomysły na ciekawy budżetowy Sylwester

Udostępnij

Nie jest żadną tajemnicą, że 2022 rok był dla nas wyjątkowo trudny pod kątem finansowym. W dobie szokująco wysokiej inflacji i rekordowych wydatków na Święta Bożego Narodzenia wiele osób wciąż zastanawia się, jak pogodzić sylwestrową zabawę z dość mocno już ograniczonym grudniowym budżetem domowym.

Jednocześnie Sylwester zbliża się wielkimi krokami, czasu na decyzję jest zatem coraz mniej. Z tego powodu przygotowaliśmy kilka interesujących pomysłów na świetną i niecodzienną zabawę w ten wieczór, które raczej nie zrujnują naszego budżetu domowego. Na początek:

Sylwester 2023/2024

Sylwester w kinie Grupa przyjaci

Wieczór sylwestrowy w kinie to coś, co powinno spodobać się fanom intymnej atmosfery sali projekcyjnej i miłośnikom kinematografii. Taką ofertę proponują zainteresowanym zarówno największe multipleksy, jak i lokalne kina studyjne. W szczególności zachęcamy tutaj do rozważenia tej drugiej opcji – atmosfera w takim miejscu podczas ostatniej nocy w roku jest absolutnie wyjątkowa.

Co równie ważne, propozycja Sylwestra w kinie nie obciąża również zbytnio naszego budżetu – koszt takiego wydarzenia rzadko kiedy przekracza 120 złotych za osobę, a widzowie zazwyczaj mogą w tej cenie liczyć także na poczęstunek oraz lampkę szampana o północy. Natomiast w nieco droższej wersji – z open barem i cateringiem serwującym dania na ciepło – będzie to wydatek do 300 złotych za osobę.

Jak wygląda Sylwester w kinie? Najczęściej obejmuje on maraton kilku projekcji – specjalnie przygotowany repertuar na to wydarzenie – nierzadko tematyczny – znajdziemy na stronie każdego z kin, które je oferuje.

Z całą pewnością coś dla siebie znajdą zarówno amatorzy ambitnych filmów niezależnych, jak i typowo rozrywkowych hollywoodzkich produkcji. Co więcej, nierzadko bywa tak, że sylwestrowy seans jest okazją do obejrzenia ciekawych produkcji jeszcze przed ich premierą.

Sylwester na basenie lub w saunie

A gdyby tak zrzucić z siebie zimowe ubrania i wbiec w nadchodzący rok w stroju kąpielowym? Takie gorące powitanie roku 2023 może wyjść tylko na dobre, a z pewnością będzie to coś niecodziennego. Para w basenie termalnym

Co roku liczne baseny termalne w naszym kraju organizują swoje własne, wewnętrzne eventy, podczas których goście mogą nie tylko bawić się w ciepłej wodzie, korzystać z aquaparków i saun, ale również bawić się w rytm muzyki i spędzić w ten sposób pełnoprawnego Sylwestra.

Zabawa noworoczna na basenie stanowi interesującą odskocznię od typowych imprez organizowanych w ostatni dzień w roku. Koszt takiego wydarzenia z reguły nie przekracza 300 złotych za osobę, chyba że wybierzemy pakiety VIP – ich cena w popularnych basenach termalnych może wynieść i 500 PLN.

Sylwester na stoku narciarskim

Zapaleni narciarze z całą pewnością marzą o tym, by w Sylwestra poszaleć na stokach – zwłaszcza jeśli do tej pory nigdy nie spędzili tego wyjątkowego dnia w ten sposób.

Oczywiście zawsze można po prostu wziąć narty i poszusować w ramach karnetu na najbliższym stoku, ale wiele stacji narciarskich specjalnie przygotowuje się na Sylwestra i oferuje wtedy wieczorne przejazdy z dodatkowymi atrakcjami. O jakich niecodziennych wydarzeniach tutaj mowa? Dwójka narciarzy szusuje na stoku

Często organizowane są specjalne sylwestrowe zawody w narciarstwie z nagrodami, możliwa jest zabawa przy muzyce na stoku, nierzadko w cenie zawarty jest także ciepły posiłek oraz oczywiście lampka szampana i wspólne podziwianie pokazu sztucznych ogni o północy.

Co więcej, koszt takiego Sylwestra także nie jest wygórowany. W większości przypadków powinien zamknąć się on w kwocie 250 złotych za osobę, jedynie oferty największych kurortów narciarskich mogą okazać się nawet dwukrotnie droższe. Najwięcej wydarzeń tego typu znajdziemy w Beskidach, Sudetach i oczywiście Tatrach.

Sylwester w teatrze, filharmonii lub operze

Kolejnym świetnym i niecodziennym miejscem na spędzenie Sylwestra, idealnym dla osób, które kochają kulturę wysokich lotów, jest teatr, filharmonia lub opera. Ostatni wieczór roku to znakomity pretekst, aby elegancko się ubrać i cieszyć się takim wyjątkowym wydarzeniem.

Praktycznie wszystkie popularne polskie teatry, opery i filharmonie mają w swoim repertuarze sylwestrową galę, którą przygotowano po to, by godnie i wyjątkowo powitać Nowy Rok. W samej Warszawie znajdziemy co najmniej kilka propozycji powitania Nowego Roku w tego typu okolicznościach. Próba do spektaklu w teatrze

Z całą pewnością więc każdy zainteresowany znajdzie tutaj coś dla siebie – niezależnie od tego czy preferuje wyjątkowy, poruszający koncert filharmonii, rozrywkowe przedsięwzięcie z muzyką znaną z ulubionych musicali czy nawet zabawną noc z komediowymi spektaklami. Co więcej, koszt takiego wydarzenia zwykle nie różni się zbytnio od eventu organizowanego przez dany teatr, operę lub filharmonie w zwyczajny weekend.

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również