Światowe waluty powracają wyżej. Funt kursuje przy 5,46 PLN.

złoty

Główne światowe waluty tworzące pary z polską złotówką mocno zyskały w ostatnich dniach. Funt szterling aktualnie kursuje przy poziomie ceny 5,46 PLN. Para walutowa USD/PLN we wtorek, 13 września wykazała najwyższy wzrost. Notowania franka szwajcarskiego natomiast względem złotówki powróciły powyżej 4,91 PLN. Kurs EUR/PLN znajduje się aktualnie w przedziale cenowym: 4,71-4,74 PLN. Złotówka wykazała słabość i światowe waluty powróciły wyżej. Dziś podany został odczyt inflacji w Polsce.

Funt szterling walczy ze średnią

Na przestrzeni tego tygodnia notowania funta szterlinga wobec polskiej złotówki, czyli para walutowa GBP/PLN, wzrosły o ponad 9 groszy. Aktualnie brytyjski funt kursuje przy 5,46 PLN. Teraz rynek tej pary walutowej walczy z zakresem średniej.

W najbliższym czasie warto będzie obserwować, czy rynek zamierza utrzymać zakres średniej. Para GBP/PLN ma potencjał do generowania wzrostu z okolic średniej. Celem dla funta może być nawet 5,49 PLN.

Wykres GBPPLN
Kurs funta GBP/PLN 15.09.2022

Notowania pary USD/PLN powróciły powyżej 4,73 PLN

W tym tygodniu najsilniejszy wobec złotówki jest amerykański dolar. Notowania pary walutowej USD/PLN we wtorek, 13 września wzrosły o ponad 12 groszy. Tym samym kurs dolara w stosunku do złotego powrócił do istotnego przedziału cenowego: 4,73-4,75 PLN. Para nie zdołała jednak tego obszaru utrzymać. W ostatnich godzinach stabilizowała się na zakresie średniej w okolicach 4,71 PLN. Obecnie notowania pary USD/PLN znów powróciły powyżej 4,73 PLN.

Kurs euro w konsolidacji

Również euro okazało się lepsze od złotówki w ostatnich dniach. Notowania pary EUR/PLN powróciły do obszaru cenowego: 4,71-4,74 PLN. Patrząc jednak na sytuację tej pary walutowej we wrześniu, zauważyć można, że ta znajduje się w dość wąskim zakresie konsolidacji.

Aktualnie jednak euro w relacji do złotego stabilizuje kurs na zakresie średniej kroczącej. Teraz euro ma sposobność do tego, aby wznieść się do wyższych zakresów. Przełamanie poziomu 4,74 PLN zdaje się możliwe w najbliższym czasie. 

Wykres EURPLN
Kurs euro EUR/PLN 15.09.2022

Kurs CHF/PLN w przedziale cenowym 4,91-4,94 PLN

Frank szwajcarski powrócił wobec polskiego złotego do wyższych zakresów. Kurs pary walutowej CHF/PLN znajduje się obecnie w przedziale cenowym 4,91-4,94 PLN. Ten obszar jak na razie utrzymuje cenę i może stanowić dla rynku opór. Reakcja w tej strefie w najbliższym czasie okazać się może kluczowa.

Podsumowanie

Odczyt inflacji w Polsce za sierpień wykazał brak zmiany względem poprzedniego miesiąca. Ostatnie niższe w skali miesiąca odczyty inflacji w Stanach Zjednoczonych, czy w Wielkiej Brytanii napędzać mogą waluty tych krajów wobec rodzimej złotówki.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments