Spekulacja intuicyjna | Autor Curtis M. Faith – recenzja książki

Udostępnij

Nie da się zaprzeczyć, że rynek kapitałowy działa w sposób wyjątkowo gwałtowny. W efekcie, cały czas bombarduje on nas – traderów zmieniającymi aktualną sytuację informacjami. Potrafi również budzić w nas silne emocje. Z tego powodu znajdziemy liczną grupę traderów, która twierdzi, że logika i statystyka ma drugorzędne znaczenie. Uważają oni, że kluczem do sukcesu jest umiejętność podejmowania decyzji w zgodzie z intuicją.

Co na ten temat myśli natomiast legendarny inwestor Curtis M. Faith, który należał do elitarnej grupy Żółwi? Swoje myślenia dotyczące tego zagadnienia zawarł on w książce “Spekulacja intuicyjna”. Czy warto ją przeczytać? Zapraszam do omówienia recenzji Krzysztofa Kamińskiego – redaktora Comparic24.tv:

Recenzja książki “Spekulacja intuicyjna”

O czym opowiada pozycja Curtisa M. Faitha?

Curtis M. Faith przede wszystkim znany jest z bardzo popularnej wśród traderów książki “Droga żółwia”. Pozycja ta mówiła o tradingu z wykorzystaniem określonej strategii. Mieliśmy w niej do czynienia z podejściem stricte matematycznym.

Następnie jednak Curtis M. Faith wydał książkę “Spekulacja intuicyjna”, która wywołała sporo kontrowersji, wśród zwolenników “Drogi żółwia”. Druga pozycja Curtisa M. Faitha wychodzi bowiem poza optymalizowanie strategii tradingowej i koncentruje się na kształtowaniu intuicji tradera.

Czy zatem autor postanowił odejść od swojego pierwotnego poglądu na kwestię tradingu? Absolutnie nie. Curtis M. Faith po prostu wyjaśnia nam w jaki sposób rozwijać intuicję tradera, gdyż na pewnym etapie handlu bazowanie na samej sztywnej strategii tradingowej, to zdecydowanie za mało.

Aby stać się w pełni ukształtowanym traderem, nie można działać wyłącznie w sposób mechaniczny. Do sukcesu niezbędna jest również intuicja, czyli wykrywanie pewnych sytuacji na rynku w sposób podświadomy. A Curtis M. Faith uczy nas jak tę intuicję wytrenować, zwiększyć jej efektywność.

Podsumowanie

Jeśli widzimy, że nasza strategia działa jak powinna, ale mamy przeczucie, że w danym momencie coś nam nie pasuje, mamy pewne podświadome obawy przed wejściem w pozycję, to prawdopodobnie w ten sposób ujawnia się nasza intuicja tradera.

O tym właśnie opowiada książka “Spekulacja intuicyjna”, a następnie uczy nas skutecznie wykorzystywać prawą półkulę mózgu odpowiedzialną za intuicję. W efekcie, każdy trader powinien zapoznać się z tą pozycją, dzięki temu może stać się lepszym inwestorem lub spekulantem.

Zapraszam do samodzielnego zapoznania się z nagraniem recenzji.

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również