SGK z ambitnym planem pozyskania 2 mln zł poprzez crowdfunding

5272

Śląska Grupa Kapitałowa (SGK) działa na rynku pośrednictwa nieruchomości oraz flipów. Teraz prowadzi emisję akcji w ramach equity crowdfundingu. Jej celem jest pozyskanie środków na dalszy rozwój spółki.

Cel? Pozyskać od inwestorów 2 miliony zł

– Branżą nieruchomościową zajmujemy się od 2016 roku – wtedy założyliśmy spółkę SGK sp. z o.o., zajmującą się pośrednictwem wynajmu i sprzedaży. Na potrzeby działalności flippingowej, pod koniec 2019 roku powołaliśmy do życia nową spółkę – Śląska Grupa Kapitałowa S.A.. Do tego doświadczenia dodaliśmy ekipę remontową zaczęliśmy świadczyć usługi całościowe: zakup, remont „pod klucz” i sprzedaż lub wynajem – mówi Victor Tromer, prezes zarządu SGK.

Emisja akcji SGK trwa do 3 maja 2020 roku i do tej pory spółce udało się zebrać ponad 622 tysiące z planowanych niemal 2 milionów złotych. W ramach equity crowdfundingu spółka chce zaoferować maksymalnie 25 proc. udziałów w projekcie, który do tej pory doprowadził do remontu 21 mieszkań oraz przeprowadzenia ponad 300 transakcji na kwotę około 52 milionów złotych.

Inwestycje

Na co zostaną wydane środki? Aż 30 proc. zostanie zainwestowane w zakup kawalerek przeznaczonych do remontu, 20 proc. na kawalerki niewymagające remontu do dalszej odsprzedaży, 30 proc. na zakup mieszkań z przeznaczenie do przerobienia (z kawalerki na dwupokojowe), a pozostałe 20 proc. na kupno mieszkań wielopokojowych. Zakupione nieruchomości będą znajdowały się na terenie Rudy Śląskiej, Świętochłowic i Zabrza.

– Reasumując wszystkie dostępne dane z rynku, można wnioskować, że Polacy chcą posiadać własne mieszkania. Jeśli ich nie stać i nie posiadają zdolności kredytowej, dużo uwagi przywiązują do jakości wynajmowanych lokali. Coraz częściej nie chcą też ryzykować współpracy z niepewnymi wykonawcami, dlatego mieszkania “pod klucz” są idealnym wyborem. A właśnie to zapewnia Śląska Grupa Kapitałowa – komentowała Katarzyna Kochańska, dyrektor biura nieruchomości.

Śląska Grupa Kapitałowa (SGK) to istniejąca od 2016 roku prężnie rozwijająca się firma pośrednicząca w obrocie nieruchomościami. Od 2020 roku zajmuje się również flipami – czyli pozyskiwaniem mieszkań w atrakcyjnych cenach, do remontu i następnie szybkiej sprzedaży z zyskiem. Na jej czele stoi Victor Tromer – prezes zarządu Śląskiej Grupy Kapitałowej S.A. oraz Katarzyna Kochańska – dyrektor biura nieruchomości.

Osoby zainteresowane akcją zachęcamy do obejrzenia video i poszukania większej ilości informacji tutaj.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments