Senator Warren chce uderzyć w rynek kryptowalut

51
kryptowaluty

9 amerykańskich senatorów publicznie poparło ustawę kryptowalutową autorstwa senator Elizabeth Warren. Ona sama chce zakończyć „wykorzystanie kryptowalut w praniu pieniędzy, handlu narkotykami i uchylaniu się od sankcji”.

Senator Warren chce przegłosowania jej ustawy

Z oświadczenia biura Warren wynika, że dziewięciu senatorów Stanów Zjednoczonych poparło ustawę senator o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy w postaci cyfrowej.

W komunikacie prasowym na oficjalnej stronie internetowej Warren wymieniono senatorów Partii Demokratycznej: Gary’ego Petersa, Dicka Durbina, Tinę Smith, Jeanne Shaheen, Boba Casey, Richarda Blumenthala, Michaela Benneta i Catherine Cortez Masto, a także niezależnego senatora Angusa Kinga jako tych, którzy dołączyli do dwupartyjnej koalicji popierającej projekt ustawy. Peters jest przewodniczącym Senackiej Komisji ds. Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Spraw Rządowych, natomiast Durbin jest przewodniczącym Senackiej Komisji Sądownictwa.

Sama Warren powitała nowych zwolenników ustawy, stwierdzając:

„Nasza rozwijająca się koalicja pokazuje, że Kongres jest gotowy do podjęcia działań – nasza ponadpartyjna ustawa to najtrudniejsza propozycja na stole, mająca na celu rozprawienie się z nielegalnym wykorzystaniem kryptowalut i zapewnienie organom regulacyjnym większej liczby narzędzi (…)”.


EXMOPartnerem portalu Portfel Polaka jest uznana giełda kryptowalut EXMO.com.

Ciesz się bezproblemowym handlem bez ukrytych opłat na EXMO.com! Kupuj Bitcoin, Ethereum, XRP i inne kryptowaluty za złotówki.


Ustawa ta została również poparta przez Transparency International U.S., Global Financial Integrity, Krajowe Stowarzyszenie Prokuratorów Okręgowych, głównych szeryfów hrabstw Ameryki, Krajowe Centrum Prawa Konsumenckiego i Krajową Ligę Konsumentów.

Warren wraz z senatorami Joe Manchinem, Rogerem Marshallem i Lindsey Graham ponownie wprowadziła do obiegu legislacyjnego ustawę o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy związanych z aktywami cyfrowymi w lipcu 2023 r. W obecnej wersji dokument ma na celu rozprawić się z niepowierniczymi portfelami cyfrowymi, rozszerzyć obowiązki wynikające z ustawy o tajemnicy bankowej, ustanowić badanie zgodności z przepisami w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu oraz inne środki prawne mające na celu zwalczanie nielegalnego wykorzystania pieniędzy cyfrowych.

Sama senator Warren uważa, że istnieje „luka podatkowa w zakresie kryptowalut o wartości 50 miliardów dolarów”, a Urząd Skarbowy i Departament Skarbu USA ryzykują utratą około 1,5 miliarda dolarów wpływów podatkowych za rok budżetowy 2024. Wszystko może mieć miejsce, jeśli aktualizacja polityki podatkowej zostanie opóźniona.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments