Savills uruchomił polską wersję platformy Workthere wyszukującej pow. biurowe

230

Firma doradcza Savills uruchomiła polską wersję platformy internetowej Workthere (workthere.pl), która umożliwia wyszukanie dostępnych w Polsce elastycznych powierzchni biurowych oraz oferuje profesjonalną pomoc w wynajęciu optymalnej przestrzeni do pracy, podał Savills.

W Polsce Workthere obejmuje ponad 100 lokalizacji w największych miastach na terenie całego kraju, z możliwością ich szybkiego i prostego porównania. Firmy i klienci indywidualni zainteresowani wynajęciem powierzchni elastycznej mogą również liczyć na wsparcie doświadczonych ekspertów rynku nieruchomości, którzy bezpłatnie pomogą dobrać odpowiednie dla danej działalności biznesowej biuro oraz wynegocjować najkorzystniejsze warunki najmu, podano.

„Workthere to kolejny naturalny krok Savills w kierunku nowych technologii. W dniu premiery pokrywamy około 80% rynku, współpracując z większością największych operatorów powierzchni elastycznych w Polsce. Workthere nie jest tablicą ogłoszeniową, na której można wykupić wyróżnienie jakiejkolwiek oferty, ale profesjonalną i przyjazną użytkownikom bazą nieruchomości, wspartą naszym doradztwem. Obserwuję rynek elastycznych powierzchni biurowych w Polsce od ponad 20 lat, aktywnie przez ten czas uczestnicząc w jego rozwoju, i niezmiernie cieszę się, że mogę teraz wdrożyć narzędzie, którego tak brakowało na naszym rynku” – powiedział kierujący Workthere w PolsceJarosław Pilch, cytowany w materiale.

Zgodnie z danymi Savills w Polsce dostępnych jest już około 287 000 m2 powierzchni elastycznej zlokalizowanej w nowoczesnych budynkach biurowych. Najbardziej dynamiczny rozwój tego sektora przypadł na lata 2016-2019, kiedy podaż zwiększyła się o ponad 55%.

Elastyczne biura, oprócz pojedynczych stanowisk pracy, umożliwiają również wynajęcie większych powierzchni na dłuższy okres. Jak podaje Workthere, coraz częściej korzystają z tego największe korporacje. Największa transakcja zrealizowana do tej pory za pośrednictwem Workthere obejmowała blisko 1000 stanowisk pracy.

Workthere powstał w 2017 roku w Wielkiej Brytanii, w odpowiedzi na dynamiczny rozwój rynku biur serwisowanych i coworków. Obecnie działa w skali globalnej jest dostępny w Anglii, Irlandii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Holandii, Stanach Zjednoczonych, Singapurze, Indiach i Wietnamie. Polska tym samym jest już jedenastym krajem, w którym debiutuje usługa, podano.

Platforma Workthere powstała z inicjatywy Savills w lutym 2017 roku w ramach wspierania przedsiębiorców w wynajmie elastycznej powierzchni biurowej w Europie, USA i Azji. Platforma Workthere, z której najemcy mogą korzystać w pełni bezpłatnie, prezentuje dostępne na rynku biura, a także powierzchnie specjalistyczne takie jak laboratoria.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments