Ryanair chce zachęcić do podróżowania samolotami. Firma ogłosiła, że planuje obniżyć ceny biletów lotniczych. Cel? Zwiększyć obecnie niski popyt na podróże do Wielkiej Brytanii oraz innych państw. Ponoć nowa, promocyjna oferta ma obowiązywać przed najbliższe od 6 do 12 miesięcy – podał serwis „The Sun”.

Ryanair oferuje niższe ceny biletów

Słynne irlandzkie linie chcą szybko zachęcić pasażerów do latania i podróżowania po świecie. Dlaczego? To z pewnością próba walki z kryzysem, jaki dotkliwie dotknął rynek lotniczy.

Michael O’Leary, dyrektor generalny Ryanaira, jest zdania, że w trakcie szczytowych momentów podczas najbliższych wakacji jego firma wykona mniej więcej od 60 do 70 proc. normalnego ruchu w tym okresie. Potem będzie ponoć jeszcze lepiej. O’Leary liczy na wzrost do 80-90 proc. standardowego natężenia ruchu w okresie zimowym, czyli czasie, gdy teoretycznie pandemia COVID-19 powinna być już za nami.

Turystów zachęcić mają niskie ceny biletów. Promocyjne przeloty mają obowiązywać przez najbliższe 6 do 12 miesięcy. Głównym celem programu firmy będzie zwiększenie popytu na podróże w szczególności do Wielkiej Brytanii.

Linie lotnicze ucierpiały w czasie pandemii

Rynek linii lotniczych faktycznie mocno ucierpiał od początku wybuchu pandemii COVID-19.

W samym ubiegłym roku bankructwo ogłosiło ok. 30 linii lotniczych ze względu na ciężką sytuację na świecie związaną z pandemią. Rok 2020 okazał się więc najgorszym w dotychczasowej historii rynku lotniczego!

Czy rok 2021 będzie już lepszy? Coraz więcej faktów sugeruje, że tak. Po pierwsze, nauczyliśmy się już żyć z koronawirusem. Po drugie, rośnie liczba osób, które zostały już zaszczepione na COVID-19. Rekordy biją takie kraje jak Izrael czy Wielka Brytania. To drugie państwo ma zaszczepić większość swoich obywateli do lipca br., co pomoże im w podróżowaniu poza granice Zjednoczonego Królestwa.

Poprzedni artykułKonkurs Index Investment Challenge – studencie pokaż swoje umiejętności inwestycyjne!
Następny artykułNowa metoda okradania klientów banku
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments