Ruszyła oferta publiczna akcji lidera w recyklingu OZE

Udostępnij

2loop

2loop Tech S.A., pierwsza w Polsce spółka badawczo – wdrożeniowa zajmująca się bezodpadowym recyklingiem paneli PV, otworzyła zapisy na akcje w ramach oferty publicznej. Zapisy na pierwszą partię potrwają od 15 do 29 września lub do wyczerpania puli.

Przedmiotem zapisów jest 300.000 akcji serii B, gdzie cena emisyjna to 9,90 zł. W ramach pre-IPO, w sumie z 120.000 akcji serii C, oferowanymi w nieco późniejszym okresie i w wyższej cenie. Spółka zamierza pozyskać 4,5 mln zł co pozwoli na poszerzenie zakresu prowadzonych badań, przygotowanie nowych wniosków patentowych oraz rozpoczęcie komercjalizacji wyników badań w kraju i zagranicą. Spółka pod koniec 2021 roku planuje debiut na NewConnect.

2loop Tech S.A. zajmuje się opracowaniem i wdrażaniem technologii bezodpadowego recyklingu instalacji energetycznych, wykorzystywanych w energetyce odnawialnej, w tym paneli PV oraz łopat turbin wiatrowych. W czerwcu br. firma zawiązała konsorcjum z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie w celu rozwijania badań nad recyklingiem paneli PV, współpracuje z Uniwersytetem Technicznym w Ostrawie, a pod koniec sierpnia złożyła w Urzędzie Patentowym RP pierwszy w Polsce wniosek o patent dotyczący bezodpadowego przetwarzania instalacji PV. Na rozpatrzenie czeka również wniosek złożony przez 2loop Tech w NCBiR o dofinansowanie badań na łączną kwotę 5 mln zł.

Obecnie Spółka prowadzi prace celem uruchomienia w podtoruńskich Czaplach linii bezodpadowego recyklingu paneli PV o pełnej mocy przemysłowej. Docelowo Spółka zamierza także udzielać licencji na budowę linii do bezodpadowego recyklingu paneli PV oraz rozwijać badania nad efektywnym recyklingiem łopat turbin wiatrowych.

Więcej informacji udziela:
Marcin Karbowniczek
Prezes Zarządu 2loop Tech
tel.: 513 628 888
mail:

2loop Tech

2loop Tech to spółka technologiczno-badawcza, zajmująca się opracowaniem, rozwojem i wdrożeniem innowacyjnych systemów recyklingu urządzeń wykorzystywanych w sektorze odnawialnych źródeł energii. Dzięki badaniom własnym oraz zawiązanemu konsorcjum badawczo-wdrożeniowemu z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, spółka wprowadza na globalny rynek innowacyjne, ekologiczne i efektywne kosztowo rozwiązania w obszarze recyklingu instalacji energetycznych wykorzystywanych w energetyce odnawialnej. 2loop Tech to międzynarodowy zespół renomowanych naukowców, dzięki którym opracowana technologia stanie się jednym z najbardziej innowacyjnych i wydajnych sposobów odzyskiwania surowców oraz redukcji odpadów z urządzeń wykorzystywanych w energetyce.

Spis treści

Najnowsze

Zobacz również