Polska firma podbiła rynek gamblingowy w Afryce: Rozmowa z prez. Promatic Group

271

Paweł Paliwoda - Promatic GroupNajwiększy polski producent terminali EGM, gier losowych i rozwiązań systemowych dla branży gamblingowej, Promatic Group, od lat podbija zagraniczne rynki gamblingowe, między innymi w Afryce. O tym jak firmie Promatic Group udało się odnieść sukces na afrykańskim rynku gablingowym Comparic24.tv rozmawia z Pawłem Paliwodą prezesem spółki.

  • Promatic Group działa na polskim rynku od 1997 roku oferując swoje rozwiązania na rynku polskim oraz międzynarodowym
  • Dynamiczny rozwój pozwolił rozpocząć projekt Promatic Online, wprowadzający do oferty autorskie gry slotowe online
  • Zmiany legislacyjne na lokalnym rynku wymusiły zmianę strategii i kierunków działalności operacyjnej

Polski gambling, Promatic Group i zmiana przepisów w 2010 roku

Na skutek zmian przepisów w 2010 roku, duża część klientów przestała funkcjonować, co miało bezpośredni wpływ na działalność spółki.

Promatic, chcąc utrzymać się na rynku musiał znacząco zmienić swoją strategie biznesową i poszukać nowych rynków zbytu. Drogą wyjścia z kryzysu okazała się produkcja. Mając dostęp do wiedzy, doświadczenia i nowoczesnych technologii firma mogła szybko przestawić się na produkcję i sprzedaż automatów. Jednak ograniczenia na polskim rynku zmusiły Promatic do poszukiwania klientów poza granicami kraju.

Obecnie jesteśmy kompleksowym dostawcą oprogramowania, rozwiązań systemowych, gier slotowych, automatów oraz usług dopasowanych do nawet najbardziej wymagających oczekiwań naszych klientów. Głównym celem Promatic Group jest osiągnięcie przewagi konkurencyjnej poprzez łączenie innowacyjnych rozwiązań softwarowych z wysoką jakością wykonania – informuje strona internetowa spółki.

Dynamiczny rozwój pozwolił stworzyć nowy projekt – Promatic Online – poszerzający ofertę firmy o autorskie gry slotowe, zaprojektowane w technologii HTML5, posiadające własną platformę B2B www.promaticonline.com.

Promatic Group to największy polski producent automatów, gier i rozwiązań systemowych dla branży gamblingowej. Działalność rozpoczęliśmy w 1997 roku, produkując początkowo tylko automaty do gry.

Poprzedni artykułRoad Studio uruchomi crowdfundingową emisję akcji na 2 mln zł 9 lutego br.
Następny artykułPSL zapowiada pozew zbiorowy, jeśli rząd nie otworzy gospodarki
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments