Robert Kiyosaki: BTC zdrożeje do 135 tys. USD

Udostępnij

Autor książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec”, Robert Kiyosaki, spodziewa się, że cena bitcoina osiągnie poziom aż 135 000 dolarów. Przewiduje także znaczny wzrost ceny złota, który w najbliższej przyszłości osiągnie pułap 3700 dolarów.

Prognozy cenowe Roberta Kiyosakiego dot. bitcoina, złota i srebra

Robert Kiyosaki podzielił się swoimi oczekiwaniami dotyczącymi przyszłych cen złota, srebra i bitcoinów w poście na platformie mediów społecznościowych X w piątek.

„Złoto wkrótce przekroczy 2100 dolarów, a następnie wzrośnie. Będziesz żałował, że nie kupiłeś złota poniżej 2000 dolarów. Następny przystanek – złoto za 3700 dolarów” – napisał Kiyosaki, dodając, że spodziewa się wzrostu ceny srebra z 23 do 68 dolarów za uncję. Zauważył, że trwa też testowanie poziomu 30 000 dolarów na wykresie BTC. „Następny przystanek bitcoina to 135 000 dolarów… (…). Proszę, powiedz swoim znajomym: „Obudźcie się”. Uważajcie na siebie”, opisał sytuację na rynku.

We wtorek Kiyosaki wyjaśnił też na X, że „inflacja czyni biednych i klasę średnią biedniejszymi, ponieważ [te osoby] pracują za dolary i oszczędzają [USD]. Jednak inflacja czyni bogatych bogatszymi. Dlaczego? Ponieważ dzisiejsi bogaci inwestują w złoto, srebro i bitcoiny”. Kilkakrotnie odnosił się do waluty fiducjarnej, z naciskiem na dolara amerykańskiego, jako „fałszywego pieniądza”, uznając złoto i srebro za „pieniądze Boga”, a bitcoina za „pieniądze ludu”.

BTC będzie bezcenny


EXMOPartnerem portalu Portfel Polaka jest uznana giełda kryptowalut EXMO.com.

Ciesz się bezproblemowym handlem bez ukrytych opłat na EXMO.com! Kupuj Bitcoin, Ethereum, XRP i inne kryptowaluty za złotówki.


W zeszłym miesiącu Kiyosaki powiedział, że spodziewa się, że bitcoin „stanie się bezcenny”, kiedy Rezerwa Federalna wprowadzi na rynek cyfrową walutę banku centralnego (CBDC). Doradził także inwestorom, aby dzisiaj kupili BTC, prognozując wzrost popytu na kryptowaluty w związku z krachem na giełdach, obligacjach i rynkach nieruchomości.

Kiyosaki dokonał też kilku prognoz dotyczących cen bitcoinów, złota i srebra. Już w sierpniu stwierdził, że w przypadku wystąpienia światowego kryzysu gospodarczego cena bitcoina wzrośnie do 1 miliona dolarów, przy czym złoto osiągnie poziom 75 000 dolarów, a srebro wzrośnie do 60 000 dolarów. W lutym powiedział, że oczekuje się, że cena bitcoina osiągnie 500 000 dolarów do 2025 roku, podczas gdy cena złota wzrośnie do 5000 dolarów, a srebra osiągnie 500 dolarów w tym samym czasie.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również