Dzień Inwestora Indywidualnego

Revolut – wszystko, co musisz wiedzieć!

Udostępnij

Revolut to brytyjskie przedsiębiorstwo, które rewolucjonizuje sposób, w jaki ludzie zarządzają swoimi finansami. Świadczy innowacyjne usługi z zakresu bankowości, oferując klientom wygodne i nowoczesne rozwiązania finansowe. Revolut posiada aplikację mobilną, która staje się centralnym narzędziem do zarządzania finansami, a konto bankowe możesz założyć w prosty, szybki i intuicyjny sposób, bez wychodzenia z domu i konieczności wizyty w tradycyjnym banku.

Dodatkowo, firma oferuje karty prepaid, a także możliwość dokonywania płatności zarówno w kraju, jak i za granicą, bez opłat za wymianę walut (przy użyciu aplikacji mobilnej). Umożliwia także wykonywanie przelewów, płatności mobilnych oraz inwestowanie, w tym w kryptowaluty.

Czy założenie konta jest bezpłatne?

Revolut posiada tzw. „plan standard”, który umożliwia korzystanie z konta bankowego w sposób całkowicie bezpłatny. Jedynym kosztem, który ponosimy w przypadku konta „standard” to ewentualne zamówienie spersonalizowanej karty fizycznej, jest to wydatek ok 30 złotych. Posiadanie karty fizycznej nie jest jednak konieczne, można dokonywać płatności przy użyciu karty wirtualnej dodanej np. do smartfona.

Jakie funkcje posiada bezpłatne konto revolut?

Konto Standard Revolut oferuje klientom szereg korzyści i funkcji już w bezpłatnym planie, które umożliwiają wygodne zarządzanie finansami.

Pierwszą z nich jest możliwość wypłaty środków do 800 zł lub pięciokrotnie w miesiącu bez opłat, bez żadnych dodatkowych opłat.

Kolejną korzyścią jest możliwość wysyłania pieniędzy w ponad 29 walutach (przelewy międzynarodowe), pozwala to na wygodne przesyłanie środków do różnych krajów i regionów bez konieczności korzystania z usług tradycyjnego banku.

Dla osób często dokonujących transakcji walutowych istotną funkcją jest także możliwość wymiany aż do 1000 € miesięcznie bez dodatkowych opłat, możliwość wymiany jest dostępna niestety tylko od poniedziałku do piątku. Opcja ta pozwala efektywnie zarządzać walutami i unikać dodatkowych kosztów związanych z np. tradycyjną wymianą walut.

Kolejną korzyścią, którą oferuje plan standard jest 3% cashbacku za rezerwacje w Revolut Noclegi, jest to więc idealna opcja dla osób, które często podróżują. Cashback pozwala na oszczędności podczas rezerwacji noclegów, które (i tak) rezerwujemy. W przypadku droższych hoteli mogą to być naprawdę istotne sumy.

Odnośnie podróży, konto Standard daje nam także dostęp do ponad 1400 saloników lotniskowych w całym świecie w obniżonych cenach.

W ramach funkcji inwestycyjnych, plan Standard umożliwia jedną transakcję miesięcznie bez prowizji, po przekroczeniu limitu prowizja wynosi 0,25% kwoty zlecenia. Istnieje również możliwość handlu towarami z prowizją 1,99%, przy minimalnej opłacie 6 PLN.

Należy pamiętać, że inwestowanie niesie ze sobą ryzyko utraty kapitału, dlatego należy podejmować decyzje inwestycyjne ostrożnie i z pełną świadomością ryzyka.

Szczegóły dotyczące planu standard dostępne są na: www.revolut.com

Plany revolut premium – ile kosztują?

Revolut oferuje także inne plany cenowe, które oferują m.in. lepszą obsługę klienta, większe możliwości inwestycyjne, lepsze plany dotyczące limitów i codziennych wydatków, takie jak:

  • Plan Plus za 19,99 zł/miesiąc, który zapewnia priorytetową obsługę klienta w aplikacji oraz ochronę zakupów.
  • Plan Premium za 33,99 zł/miesiąc, który oferuje elastyczne korzyści przydatne zarówno w życiu codziennym, jak i podczas podróży zagranicznych, umożliwiając użytkownikom lepsze sposoby na wydawanie, wysyłanie, oszczędzanie i inwestowanie.
  • Plan Metal za 55,99 zł/miesiąc, który zapewnia wyższe limity podczas inwestowania i wydawania pieniędzy za granicą, oraz sporo dodatkowych korzyści, które pomogą poprawić jakość życia finansowego.
  • Plan Ultra za 210 zł/miesiąc (oferta powitalna), który oferuje wyjątkowe ekskluzywne korzyści, m.in. podróże na światowym poziomie oraz precyzyjnie pokrytą platyną kartę.
Fryderyk Waszak
Fryderyk Waszak
Redaktor Portalu Portfel Polaka, absolwent II edycji prestiżowego programu Google Umiejętności Jutra. Aktualnie student zarządzania na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu, gdzie rozwija swoje umiejętności w obszarze strategii biznesowej i zarządzania. Aktywny zawodowo pasjonata marketingu internetowego, który na co dzień z zamiłowaniem śledzi najnowsze trendy branżowe, by dostarczać czytelnikom Portfel Polaka aktualne i wartościowe informacje z dziedziny finansów, marketingu oraz innowacji.

Najnowsze

Zobacz również