Cashback – co to jest i jak z tego korzystać? Krótki poradnik dla każdego!

Udostępnij

Zakupy lubimy wszyscy i chyba nie ma co do tego wątpliwości. Niemniej robienie zakupów wiąże się z wydawaniem pieniędzy, a to akurat coś, za czym już tak bardzo nie przepadamy. A co byłoby wtedy gdyby płacąc za zakupy nie tylko wydawać pieniądze, ale także je zyskiwać?

Brzmi mało realnie, a jednak jest to możliwe! Dzieje się tak wtedy gdy zaczniemy korzystać z usług nazywanych „cashback” i „moneyback”. Obie opcje pozwalają nie tylko cieszyć się określonym zwrotem funduszy, ale również dzięki niemu kupować markowe produkty w lepszych cenach.

Czy jednak dokładnie są wspomniane już cashback oraz moneyback? Sprawdźmy!

Czym jest usługa cashback?

Na samym początku warto w ogóle wyjaśnić, czym jest cashback. Otóż usługi cashback polegają na tym, że płacąc za zakupy, otrzymujemy procentowy zwrot płaconej kwoty w formie gotówki, którą możemy wykorzystać przy kolejnych zakupach albo przelać na swoje konto bankowe.

Oczywiście to bardzo proste wyjaśnienie tego, na czym polega usługa cashback. Warto jednak tutaj dodać, że samo skorzystanie z takiej opcji sprowadza się często jedynie do zarejestrowania się na stronie cashback i korzystania z możliwości, jakie usługa ta oferuje.

Ciekawe jest też to, że od momentu rozpoczęcia zakupów z cashback, usługa ta niejako obserwuje nasze zakupy i sama nalicza należny nam zwrot pieniędzy. Brzmi świetnie prawda?

Różne usługi cashback — serwisy internetowe

Cashback to rozwiązanie, które jest wprost genialne w swojej prostocie, a do tego pozwala nam realnie oszczędzać nasze ciężko zarobione pieniądze. Jednak musimy pamiętać, że na rynku dostępne są różne opcję tej formy oszczędzania zatem każdy znajdzie tutaj usługę cashback idealną dla siebie.

Jedną z opcji są programy czy serwisy cashback, które współpracują z różnymi markami i sklepami. Dzięki temu nie musisz zmieniać upodobań zakupowych — nadal możesz robić zakupy tam, gdzie lubisz i chcesz a przy tym odbierać część wydanych pieniędzy. Inaczej mówiąc robienie zakupów online nigdy nie było tak przyjemne jak to ma miejsce z cashback!

Różne usługi cashback — bankowość

Inna sprawa to bankowe spojrzenie na to, czym jest usługa cashback i usługa moneyback. Chociaż pojęcia te są do siebie zbliżone, to jednak różnią się detalami.

Usługi cashback (cash back) są traktowane również jako usługa bankowa. Osoba posiadająca kartę płatniczą ma możliwość wypłaty gotówki podczas zakupów w sklepie stacjonarnym. Dla informacji należy dodać, że w Polsce usługę cashback mamy bezpłatną, a samą wypłatę gotówki możemy dokonać kilka razy dziennie i nie wymaga to żadnego bankomatu.

Przy tym, tego typu wypłata gotówki często oferowana jest przez sklepy spożywcze czy stacje benzynowe. To dodatkowo eliminuje szukanie bankomatu i ułatwia pobranie gotówki.

Cashback można uruchomić w praktycznie każdym banku w Polsce, między innymi w Alior Bank, Bank Pekao czy Santander Bank Polska oraz w ofercie BZ WBK.

Istnieją jeszcze inne formy cashback związane z kasynami czy zakładami bukmacherskimi, które to pełnią swoistą rolę motywującą.

Czy usługa cashback to coś dla mnie?

Na koniec zastanówmy się nad tym, czy w ogóle warto korzystać ze wspomnianej usługi. Biorąc pod uwagę wszystko to, o czym wspomnieliśmy, odpowiedź jest oczywista — WARTO! Dzięki usłudze cashback oszczędzamy czas i pieniądze.

Karty płatnicze umożliwiają skorzystanie z nowych opcji, a sama płatność kartą pozwala wypłacać dodatkową gotówkę. Wszystko jest przy tym bardzo bezpieczne i zautomatyzowane. Jeśli więc jeszcze nie używasz usługi cashback, warto się nią poważnie zainteresować!

Najnowsze

Zobacz również