Rządzenie w czasie recesji nie jest zadaniem łatwym. Przekonuje się o tym PiS i gabinet Mateusza Morawieckiego. CBOS podaje, że aż 43 proc. ankietowanych w jego nowym badaniu określa się już jako przeciwnicy obecnej władzy. Tylko 33 proc. jest jej zwolennikami. 49 proc. ankietowanych jest niezadowolonych, że premierem jest Mateusz Morawiecki.

Rząd skrajnie niepopularny

W najnowszym sondażu CBOS aż 43 proc. badanych określa siebie już jako przeciwników rządu. To aż 9 pkt. proc. więcej niż w przypadku poprzedniego takiego badania, jakie przeprowadzano miesiąc temu. Władzę popiera tylko 33 proc osób., więc jest ich mniej o 5 pkt. proc. w porównaniu ze wcześniejszymi wynikami.

To nie koniec. Polityka rządu bardziej antagonizuje, niż miało to miejsce wcześniej. Mniej jest po prostu osób obojętnych w stosunku do władzy: liczba ta spadła z 25 proc. w poprzednim sondażu do 20 proc. w najnowszym. Tylko 4 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź „Trudno powiedzieć”.

„Są to pierwsze tak złe notowania rządu od czasu objęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość po wyborach w 2015 roku” – podsumowuje CBOS.

Mamy dosyć szefa rządu

Najgorszy od czasu objęcia władzy przez Zjednoczoną Prawicę jest też odbiór premiera. Aż 49 proc. respondentów jest niezadowolonych z pracy samego Mateusza Morawieckiego (to więcej o 11 pkt. proc.). Jedynie nieco ponad jedna trzecia (36 proc.) nadal go popiera. (to spadek o 10 pkt. proc.), zaś 16 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź „Trudno powiedzieć”. Możliwe, że to już żółte światło dla szefa rządu.

Gospodarka, głupcze!

Zaczynamy chyba też odczuwać pierwsze skutki kryzysu i pełzającego lockdownu, jaki od paru tygodni serwuje nam rząd.

Coraz gorzej oceniamy bowiem to, co władza robi na polu gospodarki. Aż 58 proc. z nas uważa, że polityka gabinetu ministrów nie stwarza obecnie już żadnych szansy poprawy sytuacji gospodarczej (wzrost o 11 punktów procentowych). Przeciwnego zdania jest tylko 30 proc. (spadek o 11 punktów). 12 proc. wybrało z kolei odpowiedź „Trudno powiedzieć” (bez zmian).

Sondaż zrealizowano w dniach od 19 do 29 października 2020 roku na reprezentatywnej imiennej próbie 1040 pełnoletnich mieszkańców Polski.

Poprzedni artykułPonad 20 proc. wzrostu przychodów Plantwear w III kwartale
Następny artykułSieć Spar rozpoczyna testy dostaw e-autami w Warszawie, możliwe kolejne miasta
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments