Sieć Spar rozpoczyna testy dostaw e-autami w Warszawie, możliwe kolejne miasta

269

SparSieć sklepów Spar rozpoczyna testowe dostawy zakupów pojazdami elektrycznymi – w Warszawie, a w przyszłości także w kolejnych miastach, podała firma. Rozbudowa floty elektrycznych samochodów dowożących zakupy z placówek SPAR będzie zależna od rozwoju programu wsparcia elektromobilności w Polsce, podkreśliła.

Klienci, którzy chcą robić zakupy online mogą złożyć zamówienie na stronie e-spar.com.pl. Oferta sklepu internetowego jest dokładnie taka sama jak w placówkach stacjonarnych, podano w komunikacie.

„Zarówno w naszych placówkach, jak też w samej ofercie produktowej oraz całym systemie logistycznym przykładamy ogromną wagę do wdrażania rozwiązań ekologicznych i korzystnych dla środowiska. Teraz dołączamy do wielkiego testu pojazdów elektrycznych z korzyścią dla całej planety. W okresie epidemii zauważamy coraz większe zainteresowanie zakupami online i rozważamy dalszą rozbudowę floty elektrycznych dostaw. Rynek zamówień spożywczych online – e-grocery – ma szansę na dalszy wzrost, jednak będzie to zależne całkowicie od decyzji i preferencji konsumentów. To oni i ich przyzwyczajenia zakupowe są i będą największym indykatorem lub barierą w rozwoju tego segmentu” – powiedział dyrektor handlowy Wasz Sklep Spar Tomasz Waligórski, cytowany w komunikacie.

Dodatkowo w kanale e-commerce – oprócz dostawy zamówienia pod wskazany adres – dostępna jest usługa Spar Drive w 30 placówkach w Polsce. Klienci tych sklepów mogą zamówić zakupy online, a następnie w wybranym przedziale godzinowym odebrać je w danym sklepie, parkując na dedykowanym usłudze miejscu parkingowym. Pracownik sklepu pakuje zamówienie wprost do bagażnika samochodu klienta, wskazano też w materiale.

The Spar Group Ltd. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu w RPA. The Spar Group Ltd. działa również w innych krajach afrykańskich, w tym w Angoli, Zambii, Botswanie, Namibii, Mozambiku, Malawi, Lesotho, Suazi. Firma działa również w Irlandii, południowo-zachodniej Anglii, Szwajcarii i na Sri Lance.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments