Przemysław Czarnek jest bogatym posłem

287

Poseł PiS Przemysław Czarnek nie schodzi z pierwszych stron gazet. Okazało się bowiem, że po rekonstrukcji rządu ma zostać nowym ministrem edukacji i nauki. Intrygujący jest też jego majątek.

Przemysław Czarnek vs. LGBT

Cała Polska usłyszała o nim niedawno, bo dopiero gdy wypowiedział swoje kontrowersyjne słowa o społeczności LGBT. Wpisał się w ówczesną narrację PiS w czasie kampanii prezydenckiej, gdy partia rządząca atakowała mniejszości seksualne w naszym kraju.

Brońmy rodziny przed tego rodzaju zepsuciem, deprawacją, absolutnie niemoralnym postępowaniem. Brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy wreszcie z tą dyskusją – mówił wtedy. Potem tłumaczył, że jego wypowiedź została zmanipulowana, bowiem atakował nie wszystkich gejów i lesbijski, ale ekstremistów z tego typu ruchów LGBT.

Przygodę z polityką zaczął jednak dużo wcześniej. Choćby 8 grudnia 2015 został powołany na stanowisko wojewody lubelskiego. To też z okręgu lubelskiego wystartował do Sejmu i wywalczył mandat posła jesienią 2019 r. Teraz ma zaś zostać nowym szefem MEN, co jak na razie wywołało szereg kontrowersji.

Dziś zresztą okazało się, że zachorował na COVID-19, co spowolni jego nominację na nowe stanowisko w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Poseł z kasą

W związku z tym, że o polityku ponownie zrobiło się głośno, media przyjrzały się jego oświadczeniu majątkowemu. Zgodnie z dokumentem, jaki złożył on w maju tego roku (jest dostępny w tym miejscu na stronie Sejmu), ma on w gotówce ok. 20 tys. zł. Ponadto jest współwłaścicielem domu o powierzchni 220 m2, którego wartość (razem z działką 1500 m2) wynosi ok. miliona złotych. Sama działka ma być warta ok. 200 tys. zł.

Przemysław Czarnek w swoim oświadczeniu wymienił również dochody, jakie udało mu się uzyskać. I tak zarobił w kwotach netto:

  • Lubelski Urząd Wojewódzki – 91841 zł,
  • Światowy Związek Żołnierzy AK – 3644 zł,
  • Katolicki Uniwersytet Lubelski – 45931 zł,
  • Sejm RP – 11780 zł + 4091 zł w ramach diety poselskiej,
  • Świadczenie 500 plus- 3000 tys. zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments