Probitcoinowy kandydat na prezydenta rezygnuje z walki o Biały Dom

Udostępnij

Francis Suarez, popierający bitcoina burmistrz Miami, stał się pierwszym republikaninem, który wycofał się z prawyborów tej partii. Ogłosił właśnie zawieszenia swojej kampanii. Według niektórych mediów niejako został zmuszony to zrobić po tym, jak nie dostał się na pierwszą debatę prawyborczą swojej partii.

Suarez zapewnia wsparcie dla zwycięskiego kandydata

Burmistrz Miami i kandydat Partii Republikańskiej na prezydenta Francis Suarez jako pierwsi odpadł z wyścigu do Białego Domu. 29 sierpnia ogłosił, że kończy swoją kampanię wyborczą. W poście na X (dawniej Twitterze) zapowiedział, że ma nadzieję pozostać w kontakcie z kandydatami, którzy nadal biorą udział w wyborach.

Suarez był jednym z trzech Republikanów w prawyborach prezydenckich uważanych za polityków przyjaznych kryptowalutom. Pozostali dwaj to gubernator Florydy Ron Desantis i domniemany zwycięzca wspominanej pierwszej debaty w ramach prawyborów, Vivek Ramaswamy. Ten ostatni, podobnie jak robił to Suarez, przyjmuje w ramach swojej kampanii darowizny w postaci kryptowalut.

Suarez wyraził też chęć pomocy Partii Republikańskiej w znalezieniu odpowiedniego kandydata na starcie z prezydentem Joe Bidenem w 2024 r.

„Nie mogę się doczekać utrzymywania kontaktu z innymi republikańskimi kandydatami na prezydenta i robienia wszystkiego, co w mojej mocy, aby mieć pewność, że nasza partia wystawi silnego kandydata, który będzie w stanie zainspirować i zjednoczyć kraj, odnowić zaufanie Amerykanów do naszych instytucji i do siebie nawzajem, a także wygrać” – napisał Suarez na X.

Inni fani bitcoina

W Partii Demokratycznej fanem bitcoina i kandydatem na prezydenta jest Robert F. Kennedy Jr. Jest on uważany za najpoważniejszego rywala Joe Bidena, choć to ten ostatni jest naturalnym kandydatem Demokratów, bowiem jest obecną głową państwa.

W gronie Republikanów największe szanse na prezydenturę ma Donald Trump, który posiada parę mln USD w ETH. Jego najgroźniejszym, choć ostatnio słabnącym, konkurentem jest Ron Desantis, gubernator Florydy. On z kolei przyznał, że jeżeli zostanie prezydentem będzie bronił rynku BTC i nie dopuści do emisji CBDC, cyfrowego dolara.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również