Contraband Police, stare wishlisty, komunikacja z inwestorami. Prezes PlayWay S.A. w ogniu pytań z Twittera

Udostępnij

PlayWay, Invest CuffsPodczas tegorocznej edycji Invest Cuffs, odbył się panel pt: “Prezes PlayWay S.A. w ogniu pytań z Twittera”. W tej formule pytania do Krzysztofa Kostowskiego zostały zadane przez Marcina Wenusa, ale ich treść pochodziła od użytkowników Twittera.

  • PlayWay to polska firma zajmująca się produkcją i dystrybucją gier komputerowych, założona w 2011 roku przez Krzysztofa Kostowskiego
  • Firma zyskała popularność dzięki swoim realistycznym symulatorom, takim jak “Car Mechanic Simulator”, “House Flipper” czy “Uboat”.

Krzysztof Kostowski przedstawił w wywiadzie aktualną sytuację grupy PlayWay

Pierwsze pytanie zadane przez Pawła Ewertowskiego dotyczyło znaczenia starych wishlist, które według autora mają mieć “mniejszą kaloryczność” i nie przekładają się w sposób znaczący na sprzedaż.

– Adaptowanie do tej sytuacji widać na podstawie Contraband Police – ostatniej premiery, gdzie mamy starą, leciwą wishlistę, która już przez inwestorów została uznana za stary temat, nie tak chłonny i kaloryczny jak kiedyś. A mimo to, dzięki tej starej wishliście udało się wyprodukować dosyć dużo nowej; bym powiedział, że około 100 tysięcy w ostatnim okresie nowego gracza i to właśnie dzięki starej. Czyli kula mogła się toczyć dzięki temu, że była kulą – odpowiedział prezes PlayWay S.A.

Podkreślił on również, że spółka ma teraz ponad 200 gier na globalnej wishliście, czyli rankingu ok. 1500 najbardziej oczekiwanych produkcji.

Następne pytanie nadesłane przez Mario dotyczyło dalszych planów odnośnie Contraband Police i czy jest szansa na zrobienie z tej gry IP na miarę House Flippera?

– Jest to znacząca gra i na pewno będzie kontynuowana. Pierwszy etap dotyczy supportu, czyli zespołowi nie przeszkadzamy, żeby pojawiały się patche, które mają doprowadzić do 100% pozytywnych opinii. Już są dni, w których mamy 70-80 pozytywów i 0 negatywów. Jeżeli chodzi o kolejne etapy, to są różne koncepcje – powiedział Krzysztof Kostowski.

– Pierwsza moja koncepcja jest taka, że zespół odpowiadający za kontrabandę ciągnie grę dalej, supportuje i wspomaga zespoły konsolowe. Dalej, żeby zespół podstawowy skupił się na dodatkach, supporcie i dbaniu o grę przez kilka lat, a drugą część zaczynał sprawdzony zespół z grupy na udziale w zysku – dodał.

W odniesieniu do danych takich jak rentowność gier, liczba deweloperów w zespołach, ilość i wartość sprzedaży, Krzysztof Kostowski wskazał, że te informacje są wrażliwe z punktu widzenia konkurencji. Chociaż chcieliby jako spółka być jak najbardziej przejrzyści, muszą również chronić interesy biznesowe i nie ujawniać danych, które mogą dać przewagę konkurentom.

– Będziemy kontynuować nasze starania, aby dostarczać jak najwięcej informacji na temat naszych projektów i spółek, jednocześnie dbając o dobro naszych deweloperów, którzy są sercem i duszą naszego sukcesu – zakończył Krzysztof Kostowski.

Przytoczone fragmenty to jedynie wstęp do rozmowy, której całość znajduje się w materiale wideo powyżej:

Krzysztof Kostowski, założyciel i prezes zarządu PlayWay, posiada długoletnie doświadczenie w branży gier komputerowych. Jego wizja polega na tworzeniu innowacyjnych, różnorodnych i angażujących gier, które zadowolą zarówno graczy, jak i inwestorów. Kostowski koncentruje się na utrzymaniu wysokiej jakości produkcji oraz na ciągłym rozwoju swojej firmy poprzez inwestowanie w nowe projekty, a także umacnianie pozycji PlayWay na rynku międzynarodowym.

Najnowsze

Zobacz również