Premiery filmów w marcu 2024

Udostępnij

Marzec 2024 to miesiąc, w którym świat kina znów ożyje pełną parą. Od epickich sag po wzruszające dramaty i zabawne komedie – przemysł filmowy obiecuje dostarczyć nam niezapomnianych chwil. Poniżej przedstawiamy zestawienie najbardziej oczekiwanych premier, które z pewnością zawładną sercami widzów.

Diuna: Część druga

Rozpocznijmy naszą podróż kinową od kontynuacji epickiej sagi science fiction – „Diuna: Część druga” (Dune: Part Two). W dniu 1 marca widzowie będą mieli okazję ponownie zanurzyć się w fascynującym świecie Diuny, gdzie Książę Paul Atryda staje się Muad’Dibem, rozpoczynając duchowo-fizyczną podróż, by spełnić proroctwo wyzwolenia ludu.

Czasem myślę o umieraniu

Tego samego dnia, amerykański komediodramat romantyczny „Czasem myślę o umieraniu” (Sometimes I Think About Dying) zabierze nas w pełną humoru i miłości historię. Reżyseria Rachel Lambert oraz scenariusz autorstwa Kevina Armento, Stefanie Abel Horowitz i Katy Wright-Mead obiecują mieszane emocje i głębokie refleksje.

Przeklęta woda

Miłośnicy horroru nie będą zawiedzeni premierą „Przeklętej wody” (Night Swim), której data kinowej premiery w Polsce przypada 1 marca. Reżyser Bryce McGuire obiecuje widzom mroczne doznania w świetnie skonstruowanej fabule, która sprawi, że widzowie nie oderwą wzroku od ekranu.

Powołany 2

Z Polski również przychodzi nam interesująca produkcja w postaci fabularyzowanego dokumentu „Powołany 2”, którego reżyserią zajmuje się Jan Sobierajski. W fascynujący sposób przeniesie nas w świat prawdziwych historii i wyjątkowych postaci, otwierając drzwi do świata, który często umyka naszej uwadze.

Strefa interesów

Kolejny piątek, 8 marca, przyniesie widzom dramat wojenny „Strefa interesów” (The Zone of Interest). Film opowiada historię komendanta obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, Rudolfa Hössa, i jego żony Hedwigi, próbujących ułożyć sobie życie tuż obok obozu. To poruszający obraz, który skłania do refleksji nad ludzką naturą.

Tyle co nic

Nieco lżejszym tonem, ale równie wartościowym, jest polski dramat kryminalny „Tyle co nic”. Reżyser Grzegorz Dębowski przedstawi historię grupy rolników protestujących pod domem posła, który zawiódł ich oczekiwania. Film zdobył już szereg nagród na festiwalach filmowych, co sprawia, że polska kinematografia wciąż trzyma się mocno na światowej scenie.

Biała odwaga

Przenosimy się również do historii dwóch podhalańskich rodów wystawionych na najtrudniejszą próbę podczas niemieckiej okupacji. „Biała odwaga” (White Courage), dramat wojenny, w polskiej produkcji obiecuje być jednym z najbardziej poruszających filmów tego miesiąca.

Kung Fu Panda 4

Dla miłośników animacji 15 marca to dzień długo wyczekiwanej premiery „Kung Fu Panda 4”. Po 8 latach przerwy, kultowa bajka o smoczym wojowniku powraca, obiecując świeże przygody i pełne śmiechu chwile spędzone z uwielbianymi postaciami.

Minghun

Również 15 marca, polski dramat „Minghun” przeniesie nas w świat tragedii i dramatycznych wyborów. Historia głównego bohatera, którego życie wywraca się do góry nogami po tragicznym wypadku samochodowym, obiecuje wzruszyć serca widzów.

Lepsze jutro

W drugiej połowie marca, dokładnie 22, otrzymamy włoski dramat komediowy „Lepsze jutro” (Il sol dell’avvenire). Giovanni, znany włoski filmowiec, stawia czoło kryzysowi w małżeństwie, problemom finansowym i dynamicznym zmianom w przemyśle filmowym. To historia, która łączy w sobie elementy dramatu, komedii i introspekcji.

Marzec 2024 to miesiąc, który przynosi nie tylko obietnice kinowej ekscytacji, ale także głębokich przemyśleń i emocji. Od wielkich produkcji hollywoodzkich po perły polskiej kinematografii – każdy kinoman znajdzie coś dla siebie. Premierowe seanse obiecują niezapomniane chwile spędzone w kinie, a różnorodność gatunkowa filmów pozwoli zanurzyć się w najróżniejszych światach. Zatem zarezerwujmy już miejsca na fotelach kinowych i przygotujmy się na kinowe hity w marcu 2024!

Sara Piwowarczyk
Sara Piwowarczyk
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu prawa, finansów i zarządzania zdobyła na studiach licencjackich z zarządzania. Z pasją oddająca się zainteresowaniom kulturalnym i podróżniczym.

Najnowsze

Zobacz również