Dzień Inwestora Indywidualnego

Polski analityk: BTC za 200 000 USD już za kilkanaście miesięcy!

Udostępnij

NexusHash to inwestor i analityk z rynku kryptowalut, który prowadzi bloga crypto-trader.pl. Teraz opublikował nowy wpis dot. rynku cyfrowych aktywów.

BTC za 200 000 USD

Na początku postu NexusHash napisał [pisownia orginalna]:

„Od 1,5 roku portfele dużych graczy skupowały spore ilości bitów z powodu zapowiadanego zatwierdzenia funduszy spotowych ETF na Bitcoinie przez amerykańską komisję papierów wartościowych (SEC). Ostatecznie, 11 wniosków zostało zatwierdzone w dniu 10 stycznia 2024 r. Od tej pory zakupy spot stają się łatwiejsze dla dużych graczy instytucjonalnych, takich jak fundusze emerytalne czy inwestycyjne. Dno na altcoinach również zostało trafione i tak jak zapowiadałem każdy, kto kupił w grudniu rok temu w ciągu 6-10 mc osiągnął zyski na poziomie 300-500%”.

Co jednak czeka nas w przyszłości? Zdaniem analityka hossa i bitcoin za aż 200 000 USD:

„Obecnie, po zatwierdzeniu funduszy, spodziewałbym się korekty, zgodnie z zasadą 'kupuj plotki, sprzedawaj fakty’. Szczególnie teraz, gdy napotykamy na znaczne ograniczenia cenowe związane z poziomem fibo 61.8% przy cenie 48 tys. USD. Maksymalny zasięg korekty szacowałbym na 36 tys. USD, po czym rozpocznie się rajd związany z halvingiem na wiosnę 2025 r. Wtedy przewiduję osiągnięcie pułapu cenowego między 150 a 200 tys. USD. W tym czasie oczekuję, że kapitał przeniesie się w kierunku altcoinów, głównie tych największych, na których również planowane są fundusze ETF spot, takie jak ETH, LTC, XRP.”

Obecna sytuacja na rynku

Dziś jednak bitcoin kosztuje tylko 41 555 USD, co przekłada się na 2-procentowy spadek w skali 7 dni i wzrost od od wczoraj, ale tylko 0,5 proc..

2469 USD to zaś obecna cena jednego etheru. 1 ETH kosztuje dziś 2 proc. mniej niż tydzień wcześniej i 0,5 proc. w skali 7 dni.

Nastroje też wyraźnie się pogorszyły. Indeks strachu i chciwość spadł do 52, czyli neutralnego nastawienia rynku do BTC. Niedawno jeszcze panowała na tym polu chciwość (nawet skrajna).

To, co dziś dzieje się na rynku BTC, nie powinno jednak nikogo zaskoczyć. To typowa przedhalvingowa korekta. Cena kryptowaluty wystrzeli ponownie, ale zapewne wiosną, bliżej halvingu.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również