Podpisywanie umów podstawą dochodzenia należności we współczesnym świecie biznesu

0
Payhelp

Miniony rok upłynął w całości pod znakiem pandemii koronawirusa. Dla sporej liczby polskich przedsiębiorców przełożyło się to na liczne problemy z płynnością finansową i odzyskaniem należności od nieterminowych kontrahentów, a w wielu przypadkach właściciele firm zostali zmuszeni do zlikwidowania swoich biznesów ze względu na nierentowność.

Jednym z najpoważniejszych zagrożeń dla prowadzenia działalności gospodarczej okazały się restrykcje dotyczące konieczności zachowania dystansu społecznego i ograniczenia kontaktów osobistych wyłącznie do niezbędnego minimum.

Utrudnia to nie tylko normalne funkcjonowanie np. restauracji, hoteli i innych biznesów wymagających bezpośredniego kontaktu międzyludzkiego – nawet tak podstawowe kwestie, jak zawarcie umowy z kontrahentem czy spotkanie podsumowujące poszczególne etapy realizacji zlecenia także są znacznie trudniejsze, niż przed pandemią COVID-19. Ponieważ jednak aktualna sytuacja wciąż nie sprzyja wychodzeniu z domu i spotkaniom, warto znaleźć alternatywny sposób na zawieranie umów.

Zdalny biznes

Jedną z podstawowych metod walki z pandemią koronawirusa było wprowadzenie rygorystycznych obostrzeń w zakresie ograniczenia kontaktów międzyludzkich. W efekcie duża liczba polskich firm została zmuszona do przejścia na zdalny tryb pracy, co z kolei sprawiło, że wiele procedur oraz procesów wewnątrz poszczególnych firm także uległo modyfikacji i uproszczeniu. Wykonywanie pracy z domu stało się standardem w 2020 roku, choć zaledwie rok wcześniej byłoby to praktycznie nie do pomyślenia na taką skalę.

Zdalna praca wymusiła na pracodawcach również znaczne uelastycznienie podejścia do kwestii zawierania umów z pracownikami czy współpracownikami – zwłaszcza tymi, którzy pracowali w oparciu o umowy cywilnoprawne (umowę zlecenie czy umowę o dzieło). I choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że do podpisania umowy trzeba się jednak mimo wszystko spotkać twarzą w twarz, z pomocą przyszły dostępne w Polsce rozwiązania online.

Zawieranie umów online

Jednym z rozwiązań umożliwiających legalne i zgodne z obowiązującym w naszym kraju przepisami prawa zawieranie umów przez Internet jest polski serwis umownik.pl. Jest to kompleksowe narzędzie, które oferuje szereg możliwości, w tym generowanie treści umów, negocjowanie ich warunków, potwierdzanie zawarcia danej umowy oraz weryfikowanie tożsamości podpisujących daną umowę kontrahentów bez konieczności finalizowana jej w sposób tradycyjny.

Całość odbywa się wyłącznie online przy użyciu przeglądarki WWW lub intuicyjnej w obsłudze aplikacji mobilnej.  Umownik.pl pozwala znacznie uprościć całą biurokrację związaną z tradycyjnym zawieraniem umów i oszczędzić czas przy jednoczesnym zachowaniu pełnej transparentności i bezpieczeństwa dla podpisujących umowę stron. Więcej informacji można uzyskać bezpośrednio na stronie internetowej umownik.pl.

Online można również odzyskiwać długi

Pandemia koronawirusa wpłynęła także na zmianę podejścia polskich przedsiębiorców do szeroko rozumianej windykacji. Dziś już chyba żaden z nich nie uważa, że windykacja to zło konieczne i że z usług profesjonalnych firm windykacyjnych należy korzystać wyłącznie w ostateczności. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że dla wielu właścicieli firm windykacja okazała się ostatnią deską ratunku w sytuacji, gdy stracili już nadzieję na odzyskanie długów.

Działania windykacyjne w rzeczywistości dotkniętej pandemią koronawirusa również przeniosły się w sferę online. Nadal jednak do skutecznego odzyskania należności potrzebne są konkretne dowody na to, że współpraca między wierzycielem a dłużnikiem faktycznie miała miejsce. Tylko na podstawie faktur, umów bądź innych podobnych dokumentów wierzyciel (lub firma windykacyjna działająca w jego imieniu) będzie w stanie wykazać, że doszło do przekroczenia terminu zapłaty i na tej podstawie domagać się uregulowania zobowiązania.

Choćby z tego powodu warto korzystać z możliwości, jakie daje przedsiębiorcom współczesna technologia – wspomniany przed chwilą umownik.pl pozwala przechowywać całą dokumentację w bezpieczny sposób i uzyskać do niej dostęp w dowolnym momencie. Dzięki temu ewentualne należności będzie można odzyskać szybciej i sprawniej. W obecnej sytuacji społecznej to nie tylko wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne.

Payhelp.pl – skuteczna windykacja bez wychodzenia z domu

Jedną z profesjonalnych firm windykacyjnych z ogromnym doświadczeniem praktycznym w odzyskiwaniu długów online jest polska firma Payhelp, która specjalizuje się w windykacji polubownej online. Cały proces odbywa się bez konieczności spotykania się osobiście przez wierzyciela z przedstawicielami Payhelp: wystarczy jedynie zarejestrować się za darmo na platformie online, dodać do obsługi zaległą fakturę lub faktury (zajmuje to niecałe 2 minuty na każdy dokument) i czekać na informację o odzyskaniu zaległości.

W znakomitej większości przypadków (73%) specjaliści Payhelp są w stanie wynegocjować spłatę należności od nieterminowego kontrahenta w ciągu około 35 dni od daty przekazania długu do obsługi. Co bardzo istotne, wszystkie podjęte działania wierzyciel może sprawdzić po zalogowaniu do platformy online, a sama windykacja odbywa się zawsze zgodnie z Zasadami Dobrych Praktyk Windykacyjnych i w taki sposób, by relacje biznesowe między wierzycielem a dłużnikiem nie uległy pogorszeniu.

Z pełna ofertą Payhelp w zakresie skutecznej windykacji online można zapoznać się bezpośrednio na stronie internetowej Payhelp, do czego zachęcamy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments