PKP Intercity zwiększyło liczbę pasażerów o 49% r/r w sezonie wakacyjnym 2021 r.

0
Train

PKP Intercity miało 12,4 mln podróżnych w okresie czerwiec – sierpień br., co oznacza wzrost o 49% r/r, podał przewoźnik.

„Trend powrotu podróżnych jeszcze lepiej pokazuje porównanie tegorocznych wakacji do okresu sprzed wybuchu pandemii. Zainteresowanie podróżami w okresie od czerwca do sierpnia było tylko o 12% mniejsze, niż podczas rekordowych dla narodowego przewoźnika wakacji w 2019 roku, kiedy z jego usług skorzystało 14,2 mln osób” – czytamy w komunikacie.

Każdego dnia pomiędzy 8 lipca a 31 sierpnia z usług PKP Intercity skorzystało ponad 100 tysięcy pasażerów. Miesiącem z najwyższą frekwencją w pociągach był jak zawsze sierpień, kiedy to pociągi spółki przewiozły ponad 4,8 mln osób. Pracownicy przewoźnika cały czas analizowali zainteresowanie danymi relacjami i połączeniami, reagując na zwiększającą się frekwencję. W ten sposób podczas tegorocznych wakacji 2 052 pociągi zostały wzmocnione o 3 333 wagony, podano również.

Najpopularniejsze były podróże między Warszawą a Trójmiastem – przejazd pociągiem PKP Intercity na tej trasie wybrało ponad 630 tys. osób, dodano.

„To były bardzo wymagające wakacje. Widoczna jest duża dynamika w odrabianiu przez nas strat spowodowanych przez pandemię. Mamy szybko rosnącą frekwencję w pociągach przy jednocześnie wciąż obowiązujących zasadach bezpieczeństwa sanitarnego. To wymagało od nas wielu dodatkowych działań, a naszym zadaniem było również sprawić, by w jak najmniejszym stopniu wpływały one na sprawność przejazdów. Warto także zwrócić uwagę na warunki atmosferyczne tego lata, m.in. okresy bardzo intensywnych opadów deszczu, które często powodowały utrudnienia w planowym ruchu pociągów. Dokładaliśmy jednak wszelkich starań, by je minimalizować. Dlatego tym bardziej cieszy, że mimo wymagających warunków udało nam się bezpiecznie przewieźć w te wakacje blisko 12,4 mln pasażerów” – posumował prezes Marek Chraniuk, cytowany w materiale.

PKP Intercity to największy w Polsce kolejowy przewoźnik dalekobieżny. W 2019 r. spółka miała blisko 49 mln pasażerów wobec ponad 46 mln pasażerów rok wcześniej. W 2020 r. PKP IC przewiozło ok. 27 mln osób.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments