PKP Intercity przewiozło w tym roku już ponad 50 mln pasażerów

Udostępnij

Od stycznia do końca września PKP Intercity przewiozło ponad 50 milionów pasażerów. To więcej niż w całym 2019 roku, kiedy to z usług przewoźnika skorzystało 49 milionów podróżnych.

Rekordowy wrzesień w PKP Intercity kolej dużych prędkości

W niedzielnym komunikacie wiceprezes PKP Intercity Tomasz Gontarz przekazał, że “wrzesień 2023 okazał się najlepszym ze wszystkich wrześni w ponad 20-letniej historii PKP Intercity”. Wiceprezes PKP Intercity wyjaśnił przy tym, że 1 do 30 września spółka przewiozła aż 5,8 miliona pasażerów.

Mało tego, Tomasz Gontarz podał także, iż od stycznia do września firma przewiozła 50,66 miliona pasażerów, a jej celem na koniec roku jest przekroczenie 60 milionów. Warto zauważyć, że taka liczba pozwoliłoby przebić finalny rezultat z ubiegłego roku, wynoszący 59 milionów podróżnych.

Wiceprezes PKP Intercity zapewnił też, że takie wyniki spowodują wypłatę październikowej premii za wakacje dla pracowników, w wysokości 1800 złotych brutto.

Milion biletów kolejowych w promocyjnych cenach

Wiceprezes PKP Intercity Tomasz Gontarz oznajmił również, że firma “chce przekonać kolejne osoby, że podróże z narodowym przewoźnikiem są szybkie i komfortowe”. Z tego powodu od początku października PKP Intercity ponownie udostępniło ogromną pulę promocyjnych biletów.

Mowa tutaj o milionie biletów od PKP Intercity w promocyjnych cenach. Na trasie z Warszawy do Krakowa czy z Warszawy do Gdańska w pociągach kategorii TLK i IC ceny biletów zaczynają się już od 19 złotych, a w pociągach Pendolino (kategoria EIP) – od 49 PLN.

Co warte odnotowania, promocja nie ogranicza się jedynie do biletów na miejsce w wagonach drugiej klasy. Taniej zarezerwujemy też miejsca w pierwszej klasie. Ponadto, jeśli dotyczą nas ulgi ustawowe, to bilety zakupimy jeszcze taniej, gdyż promocja nie niweluje zniżek na przejazdy dla dzieci, studentów, czy seniorów.

Należy przy tym mieć świadomość, że sprzedaż miliona promocyjnych biletów jest ograniczona czasowo i potrwa do końca października.

Jak znaleźć bilet w promocyjnej cenie? mistrz wyprzedaży

Można zakładać, że bilety w promocyjnych cenach rozejdą się dość szybko – zwłaszcza na najpopularniejszych trasach, między największymi miastami. Jak więc dowiedzieć się, czy możemy jeszcze kupić bilet w interesujące nas miejsce w niższej cenie?

W tym celu najlepiej skorzystać ze specjalnej wyszukiwarki Promobilet, udostępnianej przez przewoźnika. Dzięki niej najszybciej sprawdzimy, czy wybrany przez nas kierunek wycieczki ma szansę na tańszy bilet kolejowy.

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również