PiS przygotowuje się do wyborów

153

Komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości powołał 16 tzw. opiekunów województw. Każdy z nich ma nadzorować proces zmian strukturalnych w partii oraz „działalność nowo powołanych pełnomocników okręgowych”. Informacje o powołaniu 16 opiekunów przekazał sekretarz generalny partii Krzysztof Sobolewski.

PiS przygotowuje się do wyborów

Partia rządząca dziś Polską przygotowuje się do wyborów do Sejmu i Senatu, które mają odbyć się jesienią 2023 r. (zakładając, że wszystko odbędzie się zgodnie z ustalonym harmonogramem – nie można wykluczyć przedterminowej elekcji). Temu na służyć swoista reforma partii. Do tego z rządu odszedł Jarosław Kaczyński, do niedawna pełniący rolę wicepremiera. Obecnie ma przygotować ugrupowanie do wyborów.

Kto został opiekunem konkretnych regionów? Marszałek Elżbieta Witek została opiekunką woj. dolnośląskiego. Władzę w partii w kujawsko-pomorskim objął Zbigniew Hoffmann, z kolei Marek Suski zajmie się woj. lubelskim. Woj. lubuskie przypada Markowi Pękowi.

Była premier Beata Szydło niejako wraca do polskiej polityki, bowiem została „opiekunką” woj. małopolskiego. Ryszard Terlecki będzie miał pod kontrolą to, co dzieje się w woj. łódzkim, a wicepremier Piotr Gliński będzie koordynował działania w woj. mazowieckim.

Przemysław Czarnek, minister MEN, zajmie się woj. opolskim, a Marek Kuchciński woj. podkarpackim. Minister aktywów państwowych Jacek Sasin stanie na czele partii w woj. podlaskim, a Anita Czerwińska w woj. pomorskim.

Premier Mateusz Morawiecki także otrzymał swój region – woj. śląskie, minister Andrzej Adamczyk – woj. świętokrzyskie, a wicepremier Mariusz Błaszczak – woj. warmińsko-mazurskie. Henryk Kowalczyk będzie koordynował działania w woj. wielkopolskim, a Joachim Brudziński w woj. zachodniopomorskim.

Ruszamy w Polskę!

Komitet Polityczny PiS podczas wtorkowego posiedzenia zaakceptował także 94 pełnomocników okręgowych ugrupowania.

Wszystkie te zmiany, tak jak było już wcześniej mówione, wchodzą od 1 lipca, zaś na formalne sprawy związane z przekazaniem dokumentacji i objęciem nadzoru nad strukturami w poszczególnych okręgach, które obejmować teraz będą okręgi senackie, jest wyznaczony czas do końca lipca – powiedział Sobolewski – Na tym kończymy etap reorganizacji w PiS i ruszamy w Polskę – dodał.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments