Peakside i Partners Group udostępnili PCK magazyn w Warszawie na rzecz pomocy Ukraińcom

262

Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża (PCK) otrzymał do dyspozycji 2 400 m2 powierzchni magazynowej. W planach jest podwojenie wielkości przekazanej powierzchni. Obiekt został udostępniony nieodpłatnie do użytkowania przez PCK na rzecz pomocy dla uchodźców z Ukrainy.

City Point

Peakside Capital Advisors i Partners Group przekazali Mazowieckiemu Oddziałowi Okręgowemu Polskiego Czerwonego Krzyża do użytkowania magazyn w obiekcie City Point Targówek. Organizacja pomocowa może nieodpłatnie korzystać z 2.400 m2 powierzchni logistycznej. Docelowo planowane jest podwojenie udostępnionej powierzchni.

Roman Skowroński, dyrektor zarządzający Peakside Capital Advisors w Polsce, komentuje: – Wszyscy widzimy ogrom tragedii za naszą wschodnią granicą. Chcemy wesprzeć szeroką i spontaniczną akcję pomocy dla Ukraińców w miarę posiadanych zasobów. Dlatego zdecydowaliśmy na przekazanie wolnej powierzchni magazynowej do użytkowania mazowieckiemu oddziałowi Polskiego Czerwonego Krzyża. Potrzebna odzież i żywność są dostarczane do wielu miejsc, jednak dla usprawnienia organizacji niesionej pomocy konieczne jest miejsce na ich składowanie, konfekcjonowanie i sprawne przekazywanie potrzebującym.

– Wsparcie okazane przez Peakside Capital Advisors i Partners Group jest nieocenione w obecnej działalności naszej organizacji. Udostępnienie tak dużej powierzchni magazynowej pozwoli Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi na przyjmowanie dużych ilości produktów z Polski jak i z zagranicy. Przełoży się to na prowadzenie długofalowej pomocy osobom przebywającym w Warszawie, jak również planowanie transportów na tereny Ukrainy – powiedziała Honorata Krzywoń Dyrektor Mazowieckiego Oddziału Okręgowego PCK w Warszawie.

City Point Targówek mieści się przy ul. Matuszewskiej 14 w warszawskiej dzielnicy Targówek.

***

O Peakside
Peakside Capital Advisors jest niezależnym inwestorem oraz zarządcą inwestycji i funduszy inwestycyjnych na rynku nieruchomości. Firma w imieniu inwestorów instytucjonalnych zarządza aktywami o wartości ok. 1,4 mld EUR. Peakside realizuje zróżnicowane strategie inwestycyjne, dopasowane do specyficznych potrzeb inwestorów, począwszy od inwestycji typu „core”, a kończąc na projektach typu „value-add”, dotyczących zarówno nieruchomości komercyjnych jak i mieszkaniowych. Łącznie Peakside nabył aktywa o wartości 4,1 mld euro. Spektrum inwestycji Peakside obejmuje zakup pojedynczych nieruchomości, projektów deweloperskich jak również portfeli nieruchomości, a także kredytów zabezpieczonych na nieruchomościach czy też firm nieruchomościowych. Firma zatrudnia ponad 30. profesjonalistów w swoich biurach w Warszawie, Pradze, Frankfurcie, Zug oraz Luksemburgu.
www.peakside.com

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments