Wczoraj kurs bitcoina mocno wzrósł, co musiało ucieszyć inwestorów znudzonych już mocno przeciągającym się trendem bocznym na wykresie. Jaki był tego powód? Możliwe, że decyzja PayPal dot. kryptowaluty.

PayPal otwiera się na bitcoina

PayPal ogłosił bowiem wczoraj, że wystartuje z usługą, która będzie pozwalała jego klientom na handel za pomocą bitcoinów. Będą oni mogli kupować, sprzedawać i przechowywać kryptowaluty bezpośrednio za pośrednictwem cyfrowego portfela firmy. To owoc współpracy z Paxos Trust Company.

Usługa ma być co prawda dostępna w USA dopiero za parę tygodni, a w pierwszej połowie 2021 roku trafić na wybrane rynki zagraniczne, ale już teraz wywołała entuzjazm w social mediach. To wielki krok w procesie adopcji bitcoina. PayPal obsługuje obecnie 346 mln aktywnych kont, z czego 26 mln należy do przedsiębiorców.

Przejście do cyfrowych walut jest nieuchronne, niesie za sobą oczywiste korzyści w postaci dostępności, efektywności, szybkości i elastyczność systemu płatności. Pozwala też rządom na bezpośrednie dystrybuowanie środków pomiędzy obywateli – powiedział w odpowiedzi mediom prezes PayPala Dan Schulman. Jak dodał, jego firma jest zainteresowana „współpracą z bankami centralnymi i regulatorami na całym świecie w celu nakreślenia roli, jaką cyfrowe waluty będą odgrywały w globalnych finansach i handlu”.

Kurs bitcoina

W efekcie wczoraj wieczorem kurs BTC wystrzelił po dość długim boczniaku. Dziś za 1 BTC na giełdach płaci się ostatecznie aż 12 876 USD, czyli ok. 6 proc. więcej niż wczoraj i 13,5 proc. drożej niż tydzień temu.

To jednak nie koniec. W końcu wraz z BTC do góry poszły też kursy innych czołowych kryptowalut. Przykładowo za 1 ETH płaci się dziś 397 USD, co przekłada się na 5-procentowy skok ceny w skali doby i blisko 6-proc. w ciągu ostatnich 7 dni.

Na rynku rośnie też liczna dużych firm, które przyznają, że zaczęły w tym roku inwestować w bitcoina. Mowa np. o MicroStrategy czy Square, firmie płatniczej, na czele której stoi Jack Dorsey, twórca Twittera. Podmioty te zaczęły uznawać BTC za safe haven.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments