Paulina Hennig-Kloska przechodzi do ruchu Hołowni

0
pis

Okazuje się, że to nie koniec przetasowań w polskim Sejmie. Do ruchu Szymona Hołowni Polska 2050 dołącza czworo nowych polityków, w tym posłanka Koalicji Obywatelskiej Paulina Hennig-Kloska.

Paulina Hennig-Kloska zmienia barwy

– Mamy przyjemność poinformować o włączeniu do Polski 2050 czworga nowych członków. Są to: posłanka Paulina Hennig-Kloska, radna Edyta Łongiewska-Wijas ze Szczecina, profesor Tomasz Sójka z Poznania i mecenas Patrycja Borkowska z Łodzi – przekazano dziś mediom.

Ruch dodał, że wszystkie nowe osoby dołączające do partii „mają duże zasługi dla swoich społeczności lokalnych i znaczące osiągnięcia na swoich obszarach działania”.

Jak podkreślono, „jednym z najważniejszych celów bieżących Ruchu Polska 2050 było powołanie koła w Sejmie, aby móc znacząco zwiększyć nasze możliwości działania”. „W bieżącym tygodniu zakończymy realizację tego celu” – dodano. Oznacza to, że koło poselskie Polski 2050 powstanie jeszcze w tym tygodniu.

Wcześniej do ruchu Polska2050 przystąpiły posłanki Hanna Gill-Piątek (wcześniej Lewica) i Joanna Mucha (wcześniej KO) oraz senator Jacek Bury.

W co gra Hołownia?

O tym, że Paulina Hennig-Kloska przechodzi do ruchu Hołowni, mówiło się już parę dni temu. Wtedy wiadomość została zdementowana. Teraz jednak transfer stał się faktem.

W co jednak gra Polska 2050 i Hołownia? Przypomnijmy, że zgodnie z Regulaminem Sejmu do utworzenia koła poselskiego potrzeba minimum trójki posłów, a do utworzenia klubu poselskiego co najmniej 15 posłów. Partii byłego dziennikarza chodzi więc o to, by przejąć dostateczną liczbę parlamentarzystów i założyć koło, a potem klub jeszcze w czasie obecnej kadencji Sejmu. To kluczowe do tego, by partia mocniej zaistniała na polskiej scenie politycznej.

Zapewne partia Hołowni liczy też na osłabienie KO i wcześniejsze wybory do parlamentu, które umożliwiłyby jej wejście do obu izb – Sejmu i Senatu – bez „kłusowania” na polityków innych ugrupowań.

Ugrupowanie Hołowni poinformowało też przy okazji nowego komunikatu, że w poniedziałek, o godz. 19 odbędzie się specjalny live z nowymi członkami Polski 2050, który będzie transmitowany na kanałach na Facebooku i w serwisie YouTube.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments