Dworczyk: nauczyciele zostaną zaszczepieni do 10 marca

0

Chciałbym, żebyśmy do 10 marca zaszczepili wszystkich nauczycieli – powiedział w  poniedziałkowy poranek w RMF FM szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk. Jak dodał, do końca marca mają trwać szczepienia osób powyżej 70. roku życia.

Michał Dworczyk mówi o planach rządu dot. szczepień

Dworczyk był dziś rano gościem Roberta Mazurka w codziennym programie dziennikarza w RMF FM. Został zapytany o to, do kiedy zostaną zaszczepieni nauczyciele, zakładając, że tempo dostaw szczepionek będzie utrzymane.

Chciałbym, żebyśmy nauczycieli zaszczepili do 10 marca najpóźniej. Być może to nastąpi wcześniej – odpowiedział polityk. Dodał, że chodzi mu o wszystkich pedagogów. – Od dzisiaj, od 8 rano zaczęły się zapisy wszystkich pozostałych nauczycieli – nie tylko tych, którzy prowadzili do tej pory naukę w trybie stacjonarnym, również nauczycieli akademiccy zapisują się od dzisiaj na szczepienia i również ci nauczyciele, którzy jeszcze półtora tygodnia temu nie mogli się zapisać, bo byli w wieku powyżej 60 lat. W ostatnich dniach zostały zmienione warunki używania szczepionki AstraZeneca, więc dzisiaj również zapisują się na szczepienia nauczycieli między 60. a 65. rokiem życia – dodał.

Jak dodał, wszystkie szczepionki dla nauczycieli są zabezpieczone.

Jeśli nie pojawią się żadne nieprzewidziane zdarzenia, to powinno nam się w tym czasie udać zaszczepić wszystkich nauczycieli – powiedział.

Co z seniorami?

Co zaś z seniorami? Kiedy ta grupa zostanie ostatecznie całkowicie zaszczepiona?

– Grupa między 60. a 70. rokiem życia najprawdopodobniej zacznie być szczepiona w marcu, ale tutaj nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje, bo też czekamy na potwierdzenie dostaw AstraZeneki do końca marca i w tym czasie, kiedy otrzymamy te potwierdzenie, czyli do końca tego tygodnia – takie mamy deklaracje – będziemy mogli odpowiedzialnie odpowiedzieć na pytanie, które pan sformułował, kiedy seniorzy powyżej 60. roku życia zaczną być szczepieni – powiedział Dworczyk.

Dowiedzieliśmy się, że do końca marca trwać będzie szczepienie osób powyżej 70. roku życia.

Jeśli chodzi o drugi kwartał, deklarację producentów – niestety na razie tylko mailowe i ustne – są o wiele większe, więc liczymy na przyspieszenie procesu szczepienia, ale nie podajemy żadnych szczegółów, ponieważ nie otrzymaliśmy żadnych dokumentów od producentów szczepionek – powiedział.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments