Ogromny potencjał polskiej wsi – Program „Wieś plus”

Udostępnij

W Polsce znajduje się 43 tysięcy wsi. Krajowy program “Wieś plus” powstał z myślą o tym, by dotrzeć do mieszkańców wsi z nowoczesną ofertą wielu firm. Dzięki posiadaniu odpowiednich przedstawicieli w każdej wsi, firmy mogą docierać ze swoją ofertą do każdego mieszkańca Polski – bez potrzeby tworzenia nieekonomicznych oddziałów.

Czym jest „Wieś plus”? O tym w najnowszym odcinku programu Zdrowy Biznes, Krzysztofowi Kamińskiemu, redaktorowi Comparic24.tv opowiedział inicjator programu – Radosław Bloch.

Co kryje się za nazwą “Wieś plus”?

Na wsiach mieszka 40% polskiego społeczeństwa – 15,3 miliona osób. Wieś plus to struktura zrzeszająca osoby reprezentujące swoje własne wsi. Dziś program ten liczy blisko 3000 ambasadorów na terenie całego kraju.

Te osoby chcą pomóc dotrzeć programowi ze wszystkimi usługami i platformami do terenów wiejskich. Samym celem programu jest natomiast wyrównanie dysproporcji między wioskami i miastami.

Ponadto, program Wieś plus reprezentuje poszczególne firmy, które chciałyby wejść ze swoimi usługami i produktami na rynek na danej wsi.

Za jakie platformy odpowiada “Wieś plus”?

Struktura Wieś Plus zbudowała już kilka platform. Wszystko zaczęło się od utworzenia 43 tysięcy stron internetowych dla każdej z polskich wsi. Każdy ze wspomnianych ambasadorów danej wsi jest opiekunem danej strony.

Druga platforma to “Wiejski Targ” – czyli marketplace typu OLX dla mieszkańców wsi. Trzecia platforma to “Wiejski Sklep” – czyli e-commerce dla mieszkańców wsi.

Trzecia platforma, obecnie budowana przez projekt Wieś plus, to “Wieśbook”, czyli portal społecznościowy dedykowany dla mieszkańców wsi, aby mogli oni się sprawniej ze sobą komunikować.

Zapraszam do samodzielnego zapoznania się z całą rozmową, znajduje się ona poniżej:

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również