Akcja #OtwieraMY zaczyna zyskiwać na popularności. Nie dotyczy już tylko gastronomii, ale też siłowni. Ponoć od 1 lutego branża fitness chce otworzyć m.in. siłownie i baseny w całym kraju i to bez względu na ograniczenia. Firmy będą przestrzegać reżimu sanitarnego – podkreśla Polska Federacja Fitness.

Fitness wraca do życia

Wspomniana powyżej organizacja przygotowała już nawet wytyczne rekomendowane dla siłowni oraz basenów.

„Obowiązek noszenia maseczek nie dotyczy klientów podczas wykonywania treningu, czytamy w przygotowanych wytycznych. (…) Na jedno z pierwszych pytań, czemu nie wskazaliśmy daty 18 stycznia, odpowiadamy: skala przygotowań, jaką wiele klubów musi udźwignąć przed w/w datą. Wielu z Nas jest zmuszonych skompletować swój skład pracowników na nowo bądź w znacznej części. Do tego dochodzą przygotowania prawne, sanitarne oraz wiele, wiele innych czynników” – czytamy w komunikacie Polskiej Federacji Fitness.

Protokoły sanitarne

Sam rząd już w lutym będzie  z kolei chciał wdrażać tzw. protokoły sanitarne dotyczące funkcjonowania w czasie pandemii COVID-19 branż, m.in. hotelarskiej, fitness oraz gastronomicznej.

Będziemy starali się we współpracy z przedstawicielami tych branż w najbliższych 10 dniach wypracować protokoły sanitarne funkcjonowania w okolicznościach pandemicznych – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu dodał jednak, że wprowadzenie protokołów sanitarnych uzależnione jest od liczby zakażeń, zgonów, sytuacji w państwach graniczącymi z Polską oraz tempa szczepień.

Myślę, będziemy chcieli te protokoły wdrażać w lutym w życie, ale trudno mi dzisiaj powiedzieć, od którego lutego  – zastrzegł Morawiecki. – Mając na uwadze to, jak zachowuje się nowa mutacja koronawirusa w Wielkiej Brytanii, ale również na kontynencie – w Niemczech, w Republice Czeskiej, musimy zachować dużą elastyczność reagowania. Stąd też tak ważne jest to, żeby wszyscy trzymali się obostrzeń, rygorów, zakazów – poinformował premier.

Poprzedni artykułEthereum najdroższe w historii
Następny artykułDane nie pozostawiają złudzeń. Państwowa Inspekcja Pracy zwiększa liczbę kontroli u pracodawców
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments