Coś zaskakującego stało się na wykresie kryptowaluty Ethereum. Właśnie przed chwilą druga największa cyfrowa waluta rynku przebiła swoje ATH z 2018 r. Obecnie za 1 ETH trzeba zapłacić 1 436 USD. Czy to już koniec tego rajdu? Nic na to nie wskazuje!

Ethereum z nowym ATH

Dokładnie kilkanaście minut temu ETH przebiło swoje ATH z 2018 r. Oznacza to, że kosztuje już więcej niż 1 424 USD. W momencie pisania tych słów ETH kosztowało zaś 1 436 USD, czyli ok. 17 proc. więcej niż 24 h temu i 32 proc. więcej niż 7 dni temu.

Dziś rano zauważyliśmy zaś, że 1 ETH zbliżało się do ceny 1 400 USD, co sugerowało już to, co teraz ma miejsce. Całość tego tekstu znajdziecie tutaj, na stronie Comparic.pl.

Skąd ten skok ceny?

Wielu analityków zadaje sobie pytanie, skąd ten skok ceny.

Yves Renno, Head of Trading w Wirex jest zdania, że na wycenę ETH pozytywnie wpływa uruchomienie ETH2 oraz zbliżający się start kontraktów futures na kryptowalutę, które wprowadza giełda CME.

Do powyższego należy jednak dodać fakt, że wycenę Ethereum zwiększa rynek DeFi, który nadal mocno się rozwija (tak jak rynek ICO w 2017 r.).

Kurs od dawna analizuje trader Michael van den Poppe. Teraz jest zdania, że kolejnym przystankiem dla kursu będzie poziom 2000 USD, a następnie kwoty powyżej 2 500 USD.

Prawo Metcalfa

Na stronie comparic.pl znajdziecie też prognozę opartą na prawie Metcalfa, które mówi, że użyteczność sieci telekomunikacyjnej lub innego systemu teleinformatycznego rośnie proporcjonalnie do kwadratu liczby urządzeń (użytkowników) do niej podłączonych.. Zgodnie z tę analizą cena 1 ETH może zdrożeć do aż 20 000 USD.

– Kiedy spojrzysz na rozmiar sieci ETH, liczbę połączeń i trajektorię ceny, prawo Metcalfa jest ponownie powtarzane w Ethereum. W rzeczywistości Ethereum przewyższa ruchy bitcoina (…) Im bardziej ludzie integrują kryptowaluty ze swoim życiem, tym częściej kryptowaluty są akceptowane, a ten wzrost w dalszym ciągu popycha kryptowaluty [na wykresie cenowym do góry]. (…) Jeśli Ethereum rzeczywiście powtórzy ruchy bitcoina, ether osiągnie 20 000 USD – twierdzi jej autor D. H. Taylor.

Całość tego artykułu znajdziecie tutaj.

Poprzedni artykułHubStyle zmienił nazwę na 3R Games, skoncentruje się na grach VR
Następny artykułOd 1 lutego siłownie będą znów otwarte?
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments