Kolejnym gościem Piotra Gembarowskiego na łamach telewizji internetowej Comparic24.TV był Piotr Kuczyński, analityk rynków finansowych. W rozmowie poruszono temat taniejących obligacji Stanów Zjednoczonych i ich wpływu na ceny złota. Zapraszamy do obejrzenia całego materiału!

W czasie rozmowy udało się odpowiedzieć na następujące pytania:

  • Na ile giełdy odzwierciedlają realną kondycję firm? MŚP najbardziej ucierpiały na kryzysie.
  • Dlaczego złoto od 6 dni traci na wartości (poniżej 1.900 $/oz.). Korekta cen będzie głębsza czy chwilowa?
  • Jaki wpływ mają taniejące obligacje USA na notowania złota?
  • Jakie będą nastroje inwestorów w najbliższych tygodniach?

Kuczyński w polskiej polityce

Warto przypomnieć, że Piotr Kuczyński w ostatnim czasie współpracował z Szymonem Hołownią, byłym już kandydatem na prezydenta Polski. Był jego doradcą ekonomicznym.

„Najczęściej zadawane pytanie na mój temat: kto stoi za Szymonem Hołownią? Odpowiadam. Jest nas wielu. Dziś przedstawiam Wam Piotra Kuczyńskiego. O pieniądzach, budżetach i finansach wie on wszystko. Państwo solidarnego dobrobytu, stabilnych warunków dla gospodarki, mądrego zarządzania wspólną kasą tak, by nie przejeść wszystkiego dziś i zostawić coś dla naszych dzieci – koordynowany przez niego zespół moich doradców gospodarczych dowiedzie, że to może się wreszcie stać, że to może się udać”

– napisał parę miesięcy temu ówczesny kandydat na prezydenta.

Ostatecznie jednak Kuczyński przestał był członkiem jego sztabu.

„Z przykrością przyjąłem wiadomość, że z przyczyn osobistych Piotr Kuczyński zrezygnował z kierowania zespołem moich doradców gospodarczych. Dziękuję Piotrowi za dwa miesiące wytężonej pracy. Cieszę się, że Piotr niezmiennie deklaruje poparcie dla mnie w wyborach”

–napisał wtedy na Twitterze Hołownia.

ComparicTV

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!

Poprzedni artykułUlgi podatkowe w 2020 – na czym możemy skorzystać?
Następny artykułCarbon Studio chce przenieść się na rynek główny GPW w 2021 r.
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments