Nowy sondaż partyjny pracowni Pollster pokazuje, że gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, to wygrałaby je Zjednoczona Prawica.

PiS nadal na czele

Najnowszy sondaż wykonał Instytut Pollster na zlecenie „Super Expressu” w dniach 16-17 lutego. Badanie przeprowadzono na próbie 1059 dorosłych Polaków.

Okazuje się, że Zjednoczona Prawica wygrałaby wybory. I to mimo wpadek dot. Polskiego Ładu i niezbyt udanej walki z pandemią. Na koalicję PiS, Republikanów i Solidarnej Polski zagłosowałoby 36,05 proc. ankietowanych.

Ma drugim miejscu uplasowała się Koalicję Obywatelską (PO, Nowoczesna i Zieloni) z wynikiem 24,68 proc. respondentów. Na trzecim miejscu podium znalazłaby się Polska 2050 Szymona Hołowni. Na tę partię chce zagłosować 14,25 proc.

Dalej w sondażu mamy: Konfederację Wolność i Niepodległość – z poparciem na poziomie 9,14 proc, Lewicę (Wiosna, SLD, Razem) – 8,27 proc. i na końcu PSL – 5,83 proc.

Jak wynika z najnowszego sondażu, poniżej progu wyborczego znalazły się ugrupowania: Kukiz’15 (1,24 proc.), Porozumienie Jarosława Gowina (0,55 proc.). Inną partię wskazało 0,21 proc. ankietowanych.

PiS jednak teflonowy?

Wyniki te zaskakują. PiS zalicza w tej kadencji sporo wpadek. Wyborcy jednak zachowują się, jakby nie widzieli alternatywy dla partii Kaczyńskiego.

Ciekawi też wynik Konfederacji, która to już regularnie wyprzedza w badaniach popularności Lewicę. Ta ostatnia targana wewnętrznymi problemami wyraźnie słabnie.

Z kolei KO nie potrafi przebić sufitu 30 proc. poparcia.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments