Nergal, lider zespołu Behemoth, już niejednokrotnie pokazał, że ma umysł sprawnego biznesmena. Teraz na rynku pojawia jego nowy projekt. Chodzi o sprzedaż płyt winylowych.

Nergal sprzedaje winyle

Artefacts to nowa wytwórnia płytowa na naszym rynku. Zgodnie z tym, co sugeruje jej nazwa, z jej znaczkiem będą się ukazywać specjalne, limitowane winylowe edycje wydawnictw sprzed lat. Ponoć chodzi głównie o winyle zespołów blackmetalowych, ale nie jest wykluczone, że właściciele firmy czymś nas zaskoczą.

Wiadomo, że każdy winyl z tej serii ma mieć wyjątkową oprawę graficzną i konkretną treść w booklecie – m.in. wywiady przygotowane specjalnie na tę okoliczność.

Za wytwórnią stoją zaś wspomniany Nergal i Orion, muzycy zespołu Behemoth.

Jak na razie na rynku pojawia się winyl grupy Ulver z materiałem z demówki „Vargnatt”.

Nergal-biznesmen

Choć Adam 'Nergal’ Darski jest kojarzony głównie z grą na gitarze i śpiewaniem w Behemoth oraz formacji Me and That Man, jest także sprawnym biznesmenem. Świadczy o tym nie tylko sukces komercyjny jego głównego zespołu, ale też to, że może się pochwalić i innymi biznesami. Założył np. swój zakład barberski. Niedawno zaskoczył też fanów blockchaina.

Grupa wyemitowała niedawno kolekcję tokenów NFT. To rodzaj tokenów, które są potwierdzeniem praw własności do dzieł sztuki, utworów muzycznych czy grafik.

W przypadku Behemotha chodzi o współpracę z artystą Rowanem E. Cassidy’m i jego serię NFT pt. „Seven Seals”. Powstanie prac jest związane z siódmą rocznicą wydania albumu grupy „The Satanist”.

Każdy NFT składa się z animacji z dźwiękami z płyty „The Satanist”. Za warstwę dźwiękową odpowiedzialny był basista Behemotha, Tomasz „Orion” Wróblewski, z którym Nergal współpracuje też przy okazji nowej wytwórni.

Zespół skomentował swój nowy pomysł w następujących słowach:

KIEDY ROWAN ZWRÓCIŁ SIĘ DO NAS Z POMYSŁEM, BYLIŚMY PODEKSCYTOWANI MOŻLIWOŚCIĄ NADANIA NASZYM DZIEŁOM ZUPEŁNIE NOWEGO FORMATU, KTÓRY JEST ZWIĄZANY Z WIECZYSTĄ WŁASNOŚCIĄ, [ROWAN] RZUCIŁ WYZWANIE ORIONOWI, BY STWORZYĆ COŚ NAPRAWDĘ WYJĄTKOWEGO, CO UDOKUMENTUJE NASZE WEJŚCIE W PRZESTRZEŃ SZTUKI CYFROWEJ.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments