Nowi członkowie Rady Nadzorczej StockAmbit S.A.

0
StockAmbit

Dr Mieczysław Groszek oraz Krzysztof Jurkowski zostali członkami Rady Nadzorczej platformy crowdfundingowej StockAmbit. Zaproszenie tych dwóch ekspertów rynku finansowego i inwestycyjnego do współpracy jest kolejnym etapem przygotowującym platformę do regulacji i wymagań Komisji Nadzoru Finansowego, które zaczną niebawem obowiązywać. Ponadto przedstawiciele StockAmbit zapowiadają, że chcą jak najlepiej wykorzystać wiedzę i doświadczenie biznesowe w branży finansowej nowych członków organizacji.

„Bardzo cieszę się, że obaj Panowie wesprą rozwój platformy crowdfundingowej StockAmbit. Wkraczamy w niezwykle ciekawy czas, jeżeli chodzi o rynek crowdfundingu w Polsce i doświadczenie biznesowe obu ekspertów w jest nie do przecenienia. Ważna również jest dla nas ich perspektywa ładu korporacyjnego w biznesie nadzorowanym przez Komisję Nadzoru Finansowego. Zamierzamy czerpać z ich umiejętności i doświadczeń, które przez lata zdobywali na rynku finansowym i kapitałowym” – wyjaśnia Radosław Jeziorski, CEO StockAmbit S.A.

Dr Mieczysław Groszek, z wykształcenia, doktor ekonomii, obejmie rolę Przewodniczącego Rady Nadzorczej StockAmbit S.A. Z branżą finansową jest związany od 1990 r. Był m.in. prezesem Polskiego Banku Rozwoju i wiceprezesem BRE Banku (przemianowanego później na mBank). W latach 2002-2010 był prezesem BRE Leasing. Przez wiele lat pełnił funkcję wiceprezesa Związku Banków Polskich. Jeden z twórców programu Polska Bezgotówkowa i do niedawna prezes zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa. Ukończył SGPiS (obecnie Szkoła Główna Handlowa w Warszawie), gdzie przez wiele lat pracował jako pracownik naukowy.

Krzysztof Jurkowski został członkiem Rady Nadzorczej StockAmbit S.A. Ma wieloletnie doświadczenie na rynkach kapitałowych. Związany m.in. z BPS Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych SA jako dyrektor departamentu funduszy niepublicznych, a także Metlife, Credit Suisse Asset Management oraz TMS Brokers. Ukończył Akademię Ekonomiczną w Krakowie (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny), posiada licencje doradcy inwestycyjnego i maklera papierów wartościowych

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments