Są branże i konkretne firmy, które zyskują w czasie kryzysu i krajowych lockdownów. Chodzi np. o gaming, ale też platformy streamingowe takie jak Netflix. Ten ostatni eksperymentuje obecnie z nową formułą przekazywania swoich treści. Ponoć w efekcie może zacząć przypominać zwykłą telewizję.

Netflix 2.0

Ile kosztuje Netflix, HBO GO i Amazon Prime Video?Netflix to lider na rynku platform streamingowych. Platforma daje klientom dostęp do szerokiej biblioteki filmów, seriali i programów dokumentalnych czy reality show. Jej fenomen polega jednak na tym, że daje widzowi możliwość oglądania dowolnego programu z oferty w dowolnym czasie. To odróżnia Netlixa czy HBO Go od zwykłych telewizji.

Jak jednak podaje „IndieWire” platforma eksperymentuje teraz z nową formą przekazywania treści. Ma wyświetlać filmy i programy już nie wtedy, gdy tego chcemy, ale według zaprogramowanego scenariusza. Eksperyment trwają już ponoć we francuskiej wersji Netflixa. W efekcie użytkownik nie będzie musiał sam wybierać programu tylko będzie mógł włączyć „kanał Netflix” z zaprogramowaną ramówką. Tym samym platforma stanie się zwykłą TV.

Szefowie Netflixa uważają, że w ten sposób chcą odciążyć widza z konieczności podejmowania decyzji, co do wyboru programu czy filmu. W grudniu nowa wersja testowa ma zostać udostępniona widzom w większej liczbie krajów.

Warto jednak dodać, że start „kanału Netflix” nie zakłada ograniczenia swobodnego dostępu do biblioteki firmy. Jeśli ktoś będzie wolał samodzielnie szukać dla siebie filmu, nadal będzie to realne. Z podobnego rozwiązania korzysta już zresztą HBO Go, które umożliwia oglądanie trzech kanałów telewizyjnych HBO w ramach pakietu.

Jest na co czekać!

Netflix słynie z tego, że ma przepastną bibliotekę filmów i seriali. Dziś polscy fani literatury Andrzeja Sapkowskiego ze zniecierpliwieniem czekają zaś na drugi sezon „Wiedźmina”. Pierwszy okazała się wielkim sukcesem. Na kontynuację jednak jeszcze poczekamy. Powodem jest koronawirus.

2. sezon „Wiedźmina” powstaje w brytyjskim Arborfield Studios, ale prace są stale przerywane. Powodem są przypadki zachorowania członków ekipy na COVID-19. Realizacja ma zostać wznowiona, gdy sytuacja epidemiczna dot. ekipy filmowej zostanie opanowana.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments