Netflix stworzy drugi sezon topowego serialu

0
Telewizor z uruchomioną platformą Netflix

Netflix święci ostatnio triumfy dzięki „Squid Game”. Okazuje się, że platforma sfinansuje powstanie 2. sezonu tego serialu.

Netflix nakręci 2. sezon swojego super-hitu

Serial „Squid Game” jest dziś najpopularniejszą produkcją w całej historii Netflixa. Nie dziwi więc, że właśnie dowiedzieliśmy się, że powstanie 2. sezon serialu.

Hwang Dong-hyuk, reżyser „Squid Game”, potwierdził w ostatnim wywiadzie, że kontynuacja zostanie zrealizowana, ale nie wiadomo jeszcze do końca, o czym będzie opowiadać. Jak to ujął, pomysł na nią jest dopiero w jego głowie. Zapewne będzie musiał jednak spieszyć się z realizacją, bowiem Netflix będzie chciał szybko zarobić na kontynuacji serii. Przypomnijmy o jakich pieniądzach mówimy. Debiutancki sezon „Squid Game” pozwolił firmie zarobić aż 891 milionów dolarów.

„Squid Game” – koreański fenomen

Skąd bierze się fenomen serialu? Po pierwsze, jest to produkcja brutalna i wywołująca kontrowersje. Możemy w jej przypadku mówić o dość zaskakującej wariancji na temat „Piły”

Serial opowiada o setkach graczy, którzy są zadłużonymi bankrutami. W związku ze swoim fatalnym położeniem decydują się na udział w grach dla dzieci. Nagroda jest wysoka – chodzi o niemałą fortunę, która pozwoli im spłacić długi i wyjść na prosta. Tyle że szybko okazuje się, że stawka jest jeszcze wyższa – chodzi o ich życie. Cały turniej wygra bowiem ten zawodnik, który przeżyje wszystkie gry. Po każdej z nich ginie określona liczba graczy.

Pierwszy sezon produkcji składa się z dziewięciu odcinków. Główne role grają w nim Jung-Jae Lee, Hae-soo Park czy Sung-tae Heo.

Warto dodać, że serial wywołał też dyskusję dot. kapitalizmu i obecnego stanu świata. Niektórzy uważają, że jego wymowa jest wyraźnie lewicowa, bowiem krytykuje on nierówności społeczne i – w dość groteskowy sposób – pokazuje, jak najbogatsi „bawią się” najbiedniejszymi członkami społeczeństwa.

Pod względem artystycznym serial także budzi sprzeczne emocje. Niektórzy chwalą scenografię i fabułę. Inni zauważają, że jest to jedynie wariacja na temat innych, podobnych filmów, jakie mogliśmy oglądać przez ostatnie lata.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments