W polskim internecie kończy się pewna era. Za dwa miesiące z sieci znika serwis NaszaKlasa.pl. Portal powstał w 2006 roku. Przed tym, gdy w Polsce pojawił się Facebook, cieszył się wielką popularnością.

NaszaKlasa.pl kończy działalność

Administrator NK.pl, czyli firma Ringier Axel Springer Polska, ogłosił, że za dwa miesiące portal zostanie zamknięty. Strona będzie „wisiała” w sieci do 27 lipca. Co ciekawe, od dzisiaj nie można już założyć nowego konta na nk.pl. Z kolei użytkownicy, którzy mają wykupione dodatkowe usługi płatne na portalu, mogą z nich korzystać jeszcze dwa miesiące lub złożyć wniosek o zwrot środków za niewykorzystanie płatnych usług. Niektóre gry będą mogły być kontynuowane, ale w innym serwisie spółki.

Co zaś z danymi użytkowników? Jak twierdzi właściciel, nie muszą martwić się oni o swoje dane i zdjęcie. Dane osobowe zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. „Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia NK.pl o kilka miesięcy. Wyjątek stanowić może przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postępowań (w tym o zwrot środków z usług płatnych)” – podano w oświadczeniu spółki.

Historia wielkiego sukcesu

NaszaKlasa.pl lata świetności ma już od dawna za sobą. Warto przypomnieć, że portal został stworzony przez studentów informatyki z Uniwersytetu Wrocławskiego – Macieja Popowicza, Pawła Olchawę, Michała Bartoszkiewicza i Łukasza Adzińskiego. Serwis wystartował w listopadzie 2006 roku.

Założenie portalu było proste – miał zrzeszać osoby, które chodziły do tych samych klas w szkołach podstawowych, średnich itd.

Końcem dominacji NaszejKlasy.pl na polskim rynku było wejście w tę przestrzeń Facebooka. NaszKlasa.pl próbowała co prawda kontratakować – zmieniła wygląd i nazwę. Na niewiele się to zdało. W 2010 roku portal tracił już użytkowników na rzecz Facebooka.

NK.pl, bo na taką nazwę zmieniono szyld portalu, nie udało się już powrócić do mainstreamu. Od blisko dekady był już serwisem dość niszowym. Decyzja, by ostatecznie ściągnąć go z sieci nie powinna więc dziwić.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments